Bayern - Barcelona 3:0Blamáž završena. Španělský gigant v Lize mistrů končí!

Fotbalisté Barcelony podlehli v závěrečném kole skupinové fáze Ligy mistrů 0:3 Bayernu Mnichov a poprvé od sezony 2000/01 si nezahrají vyřazovací fázi soutěže. Vedle bavorského velkoklubu postoupila ze skupiny E Benfica Lisabon, která si doma poradila 2:0 s Dynamem Kyjev. Ze zamotané skupiny G jdou do play off Lille a Salcburk. O poslední zbývající místo v osmifinále se utká Bergamo s Villarrealem, jejichž duel byl kvůli přívalům sněhu odložen na čtvrtek.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z branky do sítě Barcelony

Barcelona potřebovala k postupu v Mnichově zvítězit, Bayern si ale stoprocentní bilanci vzít nenechal a uspěl i v šestém utkání v sezoně "milionářské" soutěže. O výsledku rozhodly dva góly z konce úvodního dějství, prosadili se dělovkou z dálky Sané a hlavičkou z krkolomné pozice Müller, jenž jako osmý hráč historie nasázel v Lize mistrů 50 branek. Po změně stran přidal pojistku Musiala.

Barcelona vyšla počtvrté v základní skupině střelecky naprázdno, v šesti duelech dala jen dvě branky. Katalánci počtvrté v historii neprošli ze základní skupiny a čeká je pouze osmifinále Evropské ligy.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z branky

O bod před Barcelonu se dostala Benfica, která vybojovala postup vítězstvím nad outsiderem skupiny Dynamem Kyjev. Portugalský celek uklidnily brzké trefy Jaremčuka a Gilberta a domácí už si výsledek pohlídali.

Slaví Lille i Salcburk

Ve skupině G mohly postoupit před posledním kolem všechny čtyři týmy, nakonec slaví oba celky, které měly nejvýhodnější startovní pozici. Lille si pohlídalo první místo přesvědčivou výhrou 3:1 ve Wolfsburgu. "Dogy" zvítězily potřetí v řadě.

Salcburku stačila k vítězství nad Sevillou jediná branka, v 50. minutě ji obstaral po pohledné kombinaci Okafor. Sevilla potřebovala k postupu tři body, snahu alespoň o vyrovnání jí ale ztížilo Jordánovo vyloučení ze 64. minuty. Španělský celek obsadil třetí místo a zahraje si Evropskou ligu.

Přestřelka vzala Chelsea první místo

Chelsea jen remizovala 3:3 v Petrohradu a přišla o prvenství ve skupině H. Anglickému týmu nestačily ani dva góly a asistence Tima Wernera, jenž gólově bohatý večer v Petrohradu odstartoval už po 83 sekundách hry po rohovém kopu a postaral se o nejrychlejší trefu "Blues" v Lize mistrů.

Zenit ještě do pauzy skóre otočil zásluhou Claudinha a Azmúna, favorit ale odpověděl v 62. minutě, kdy Werner připravil snadnou pozici pro Lukakua. V 85. minutě zařídil další "otočku" druhým gólem sám německý reprezentant, poslední slovo ale měli domácí.

Jerochin se ve čtvrté minutě nastavení parádně položil do voleje a z hranice vápna nedal Arrizabalagovi šanci. Tým Thomase Tuchela, který v sobotu v domácí lize podlehl 2:3 West Hamu, inkasoval třikrát ve dvou soutěžních utkáních po sobě poprvé od dubna 2019, kdy německý kouč ještě vedl PSG.

Romelu Lukaku z Chelsea hledá cestu k brance soupeře

Chelsea stačilo vzhledem k lepší vzájemné bilanci uhrát alespoň stejný výsledek jako Juventus, "Stará dáma" ale zaváhání rivala využila a posunula se na první příčku.

O výhře turínského velkoklubu rozhodla Keanova hlavička z 18. minuty. Juventus vyhrál základní skupinu počtvrté v řadě a bude při losu play off mezi nasazenými týmy.

Moise Kean z Juventusu se raduje z branky

Ve skupině F měl už jisté první místo Manchester United, který v oslabené sestavě bez většiny hráčů základní sestavy remizoval doma 1:1 s Bernem.

O druhém postupujícím se rozhodne ve čtvrtek v odloženém utkání Bergamo - Villarreal, domácí musí vyhrát.

Liga mistrů - 6. kolo základních skupin:
Skupina E:
Benfica Lisabon - Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)
Branky: 16. Jaremčuk, 22. Gilberto. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).
Bayern Mnichov - FC Barcelona 3:0 (2:0)
Branky: 34. Müller, 43. Sané, 62. Musiala. Rozhodčí: Hategan (Rum.).
1.Bayern Mnichov660022:318
2.Benfica Lisabon62227:98
3.FC Barcelona62132:97
4.Dynamo Kyjev60151:111
Skupina F:
Manchester United - Young Boys Bern 1:1 (1:1)
Branky: 9. Greenwood - 42. Rieder. Rozhodčí: Bastien (Fr.).
Utkání Bergamo - Villarreal bylo odloženo kvůli sněhu.
1.Manchester United632111:811
2.Villarreal52129:77
3.Bergamo513110:106
4.Bern61237:125
Skupina G:
Salcburk - FC Sevilla 1:0 (0:0)
Branky: 50. Okafor. ČK: 64. Jordán (Sevilla). Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).
Wolfsburg - Lille 1:3 (0:1)
Branky: 89. Steffen - 11. Yilmaz, 72. David, 78. Gomes. Rozhodčí: Orsato (It.).
1.Lille63217:411
2.Salcburk63128:610
3.FC Sevilla61325:56
4.Wolfsburg61235:105
Skupina H:
Juventus Turín - Malmö 1:0 (1:0)
Branka: 18. Kean. Rozhodčí: Peljto (Bosna).
Zenit Petrohrad - Chelsea 3:3 (2:1)
Branky: 38. Claudinho, 42. Azmún, 90.+4 Jerochin - 2. a 85. Werner, 62. Lukaku. Rozhodčí: Gözübüyük (Niz.).