Inter - Barcelona 1:0Inter ve šlágru obral Barcelonu. Schick nedal penaltu, Ajax dostal nařezáno

Reprezentační útočník Patrik Schick neproměnil penaltu a Leverkusen v úterním třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů prohrál 0:2 v Portu. V základní sestavě Bayeru nastoupil rovněž Adam Hložek. Inter Milán v "plzeňské" skupině C zdolal 1:0 Barcelonu a je druhý za suverénním Bayernem Mnichov. Ve skupině A je stoprocentní Neapol po historické výhře 6:1 na hřišti Ajaxu Amsterdam.

Hakan Calhanoglu (vpravo) bouřlivě oslavuje se spoluhráči z Interu gól vstřelený Barceloně.

Schick se dostal k pokutovému kopu kuriózním způsobem na konci prvního poločasu. Nejprve skóroval domácí Taremi, videorozhodčí ale odhalil na začátku akce ruku v pokutovém území Porta a hra se vrátila k původnímu přestupku.

Český útočník zvolil střelu po levé ruce gólmana, Costa ale směr vystihl.

Patrik Schick vysílá projektil z penaltového puntíku na branku Porta. Tentokrát měl navrch gólman.

Druhý nejlepší střelec minulé bundesligové sezony neproměnil druhou penaltu za sebou, nedávno neuspěl ani v Lize národů proti Portugalsku. Hrdinou utkání se tak stal íránský útočník Taremi, jenž připravil po změně stran branky pro Zaida i Galena. V závěru byl vyloučen hostující Frimpong.

Ve skupině B mají stále plný počet bodů překvapivě Bruggy, které si na domácí půdě poradily 2:0 s Atléticem Madrid. Skórovali Sowah a Jutglá, na druhé straně nedal čtvrthodinu před koncem Griezmann penaltu. Belgičtí šampioni i potřetí udrželi čisté konto a se skóre 7:0 mají šestibodový náskok na všechny ostatní soupeře.

Barcelona prohrála teprve podruhé v sezoně, opět to ale bylo v Lize mistrů. O výhře Interu rozhodl v nastavení prvního poločasu křižnou střelou zpoza vápna Calhanoglu, jenž se trefil v této soutěži po více než šesti letech. "Nerazzurri" jsou o tři body před Katalánci, s nimiž se utkají v klíčovém duelu o postup i za týden.

Ajax poslal v deváté minutě do vedení třetím gólem v soutěži útočník Kudus, od té doby už ale skórovala jen Neapol. Dvěma góly přispěl k debaklu rovněž třígólový útočník Raspadori, další trefy přidali Di Lorenzo, Zieliňski, Kvaracchelija a střídající Simeone. Neapol nasázela v úvodních třech kolech soupeřům 13 branek, což se ještě žádnému italskému celku nepodařilo.

Gólman Interu Andre Onana vytahuje střelecký pokus kanonýra Barcelony Roberta Lewandowského.

Nizozemský velkoklub, který dohrával bez vyloučeného kapitána Tadiče, utrpěl nejvyšší porážku od roku 1964. Tehdy podlehl v ligovém duelu 4:9 Feyenoordu Rotterdam. V evropských pohárech inkasoval Ajax šestkrát na domácí půdě poprvé v historii.

O tři body za Neapolí je Liverpool, který si poradil v domácím ostrovním derby 2:0 s glasgowskými Rangers. Prosadili se Alexander-Arnold a z penalty Salah. Rangers zůstávají nejen bez bodu, ale i bez vstřelené branky.

Marseille porazila doma 4:1 dosud stoprocentní Sporting Lisabon a ve skupině D získala první body. Utkání na Stade Vélodrome se odehrálo kvůli trestu za násilnosti fanoušků při zápase s Frankfurtem před prázdnými tribunami. Sporting poslal do vedení po 51 vteřinách hry Trincao, v 16. minutě už ale vedli domácí po gólech Sáncheze a Harita.

V 23. minutě byl navíc vyloučen brankář Adán, jenž velkou chybou při rozehrávce zavinil už vyrovnávací trefu. V přesilovce přidali další trefy Balerdi a Mbemba. Ve druhém zápase skupiny remizoval Frankfurt bez branek s Tottenhamem, oba celky mají čtyři body.

Liga mistrů - 3. kolo
Skupina A:
Liverpool - Glasgow Rangers 2:0 (1:0)
Branky: 7. Alexander-Arnold, 53. Salah z pen. Rozhodčí: Turpin (Fr.).
Ajax Amsterdam - Neapol 1:6 (1:3)
Branky: 9. Kudus - 18. a 47. Raspadori, 33. Di Lorenzo, 45. Zieliňski, 63. Kvaracchelija, 81. Simeone. ČK: 73. Tadič (Ajax). Rozhodčí: Letexier (Fr.).
Skupina B:
FC Porto - Leverkusen 2:0 (0:0)
Branky: 69. Zaidu, 87. Galeno. ČK: 88. Frimpong (Leverkusen). Rozhodčí: Taylor (Ang.).
FC Bruggy - Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Branky: 36. Sowah, 62. Jutglá. Rozhodčí: Kovács (Rum.).
Skupina C:
Inter Milán - Barcelona 1:0 (1:0)
Branka: 45.+2 Calhanoglu. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).
Vše o zápase Bayern - Plzeň najdete zde >>>
Skupina D:
Marseille - Sporting Lisabon 4:1 (3:1)
Branky: 13. Sánchez, 16. Harit, 28. Balerdi, 84. Mbemba - 1. Trincao. ČK: 23. Adán (Sporting). Rozhodčí: Massa (It.).
Eintracht Frankfurt - Tottenham 0:0
Rozhodčí: Orsato (It.).