Liga mistrů začala velkou senzací. V Německu překvapil i Šachtar

Osmi zápasy v úterý odstartovala skupinová fáze fotbalové Ligy mistrů a hned v jednom z úvodních duelů se zrodilo velké překvapení, když Chelsea prohrála na hřišti záhřebského Dinama 0:1. Nečekaná je také vysoká výhra Šachtaru Doněck v Lipsku 4:1. Manchester City naopak naplno potvrdil roli favorita v Seville, kde díky dvěma gólům Erlinga Haalanda vyhrál jasně 4:0. Obhájce trofeje Real Madrid začal výhrou 3:0 na hřišti Celticu Glasgow a Paris St. Germain doma zdolal turínský Juventus 2:1.

Fotbalisté Dinama Záhřeb se radují z vítězství nad Chelsea.

Real vstřelil v Celtic Parku všechny branky ve druhém dějství. Od 56. do 77. minuty skórovali Vinícius Júnior, Modrič a Hazard. V "efku" triumfoval Šachtar Doněck 4:1 v Lipsku, dvěma góly k tomu přispěl útočník Šved.

Na jasném vítězství Manchesteru City v Seville se dvěma zásahy podílel kanonýr Haaland. Dvaadvacetiletý norský reprezentant zaznamenal v posledních čtyřech soutěžních zápasech devět gólů. O zbylé branky se postarali Foden a Dias.

Gesto útočníka Manchesteru City Erlinga Brauta Haalanda po trefě proti Seville.

Dortmund ve skupině G porazil FC Kodaň 3:0. Borussia položila základy triumfu v prvním poločase po trefách kapitána Reuse a Guerreiry. Pojistku přidal po přestávce Bellingham.

Útočník PSG Kylian Mbappé se raduje z trefy proti Juventusu.

Triumf Paris St. Germain nad Juventus zařídil Mbappé. Mistr světa s Francií zaznamenal oba góly domácích v 5. a 22. minutě. Za "Starou dámu" snížil střídající McKennie.

Benfica Lisabon ve skupině H porazila Maccabi Haifa 2:0. Za portugalský celek se v 50. a 54. minutě prosadili Rafa Silva a Grimaldo.

Hvězda Realu Madrid Luka Modrič během utkání s Celticem Glasgow v Lize mistrů.

Úřadující chorvatský šampion Dinamo rozhodl o výhře nad favorizovanou Chelsea už ve 13. minutě, poté co Oršič úspěšně vyřešil rychlý protiútok. Po změně stran oba týmy napálily brankovou konstrukci.

Ve skupině E zaváhal i jiný favorit AC Milán. Salcburk šel proti "Rossoneri" do vedení v 28. minutě zásluhou Okafory, za obhájce italského titulu ještě v úvodním dějství srovnal Saelemaekers.

1. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů
Skupina E:
Salcburk - AC Milán 1:1 (1:1)
Branky: 28. Okafor - 40. Saelemaekers. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).
Dinamo Záhřeb - Chelsea 1:0 (1:0)
Branka: 13. Oršič. Rozhodčí: Kovács (Rum.).
1.Dinamo Záhřeb11001:03
2.AC Milán10101:11
Salcburk10101:11
4.Chelsea10010:10
Skupina F:
Lipsko - Šachtar Doněck 1:4 (0:1)
Branky: 57. Simakan - 16. a 58. Šved, 76. Mudryk, 85. Traoré. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.).
Celtic Glasgow - Real Madrid 0:3 (0:0)
Branky: 56. Vinícius Júnior, 60. Modrič, 77. Hazard. Rozhodčí: Schärer (Švýc.).