Uruguay - Argentina 0:1Fotbalisté Argentiny se po výhře v Uruguayi přiblížili postupu na MS

Argentinští fotbalisté se po výhře 1:0 v Uruguayi v kvalifikaci mistrovství světa přiblížili postupu na závěrečný turnaj v Kataru. O jediný gól se v Montevideu postaral už v sedmé minutě Ángel Di María povedenou střelou z hranice pokutového území. Argentinci si pojistili druhé místo za již kvalifikovanou Brazílií, s níž se utkají v úterý.

Radující se fotbalisté Argentiny po úspěšném zápase s Uruguayí.

Argentina nastoupila bez kapitána Lionela Messiho, který kvůli zraněnému kolenu vynechal dva zápasy Paris St. Germain. Také Uruguaycům chybělo několik hráčů základní sestavy v čele s útočníkem Edinsonem Cavanim, přesto měli v první půli víc ze hry. Hvězdný Luis Suárez ale v největší šanci trefil jen tyč.

Argentinci měli štěstí i v úplném závěru, kdy už byl na hřišti i Messi. Nejprve nikým neobsazený Julián Álvarez hlavičkoval těsně nad a dalekonosnou ránu nadvakrát zkrotil brankář Emiliano Martínez. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho tak protáhli sérii bez porážky už na 26 zápasů.

Ángel Di María oslavující svůj gól proti Uruguayi.

"Někdy zkrátka potřebujete jen vyhrát a to se nám podařilo. Sice jsme nehráli dobře, ale i tak se to počítá," řekl Scaloni. "Zatlačili nás, mají zkušené hráče, ale my jsme se štěstím udrželi šňůru neporazitelnosti a získali všechny body," uvedl obránce Nicolás Otamendi.

Uruguayci jsou v tabulce na šestém místě se stejným bodovým ziskem jako čtvrté Chile a pátá Kolumbie. Čtyři nejlepší týmy postoupí přímo, pátého čeká mezikontinentální baráž.