Německo - S. Makedonie 1:2Obrovské překvapení na účet Německa! Arménie otočila drama díky penaltě minutu před koncem

Fotbalisté Německa prohráli při posledním kvalifikačním zápase s trenérem Joachimem Löwem na lavičce nečekaně 1:2 se Severní Makedonií a v bojích o světový šampionát zažili první porážku po 20 letech. Favoritovi nepomohla ani proměněná penalta Ilkaye Gündogana ze 63. minuty, senzaci v Duisburgu dokonal pět minut před koncem zápasu Elif Elmas. Favorizovaní Němci jsou v kvalifikaci o MS v Kataru ve skupině J až na třetím místě. Nečekaně vede Arménie, která dnes porazila Rumunsko 3:2. Ostatní giganti nezaváhali. Francie si odvezla body z Bosny a Hercegoviny za vítězství 1:0, Anglie doma udolala Polsko 2:1, Španělé porazili 3:1 Kosovo a Itálie uspěla 2:0 na hřišti Litvy.

Fotbalista Německa Ilkay Gundogan sice slaví gól proti Severní Makedonii, nakonec ale Němci v utkání kvalifikace MS 2022 prohráli.

Němci do dneška drželi úctyhodnou kvalifikační sérii 35 zápasů bez porážky, přičemž ta poslední se datovala do roku 2001, kdy prohráli 1:5 s Anglií. Nicméně už závěr první půle ukázal, že to nebudou mít snadné, protože v nastaveném čase otevřel skóre sedmatřicetiletý útočník Goran Panděv.

Mistři světa z roku 2014, kteří v minulých dnech porazili Island (3:0) a Rumunsko (1:0), vyrovnali po hodině hry, kdy sudí Karasev odpískal po zákroku Alioskiho pokutový kop a Gündogan oživil šanci na obrat. Jenže místo závěrečného tlaku přišel šok: po povedené týmové kombinaci se trefil z brejku jednadvacetiletý záložník Neapole Elif Elmas.

Fotbalista Severní Makedonie Eljif Elmas slaví gól v síti Německa v utkání kvalifikace MS 2022.

Srdnatý boj předvedla také reprezentace Polska, která se musela v Anglii obejít bez zraněného Roberta Lewandowského. Její hráči před zápasem napodobili český tým a místo pokleknutí proti rasismu ukázali na nápis respect. Absence jejich klíčového útočníka byla znát a navíc v 19. minutě inkasovali po proměněné penaltě Harryho Kanea. Ten potrestal faul Helika a stal se s 10 góly z pokutových kopů nejúspěšnějším Angličanem v historii.

Anglický fotbalový reprezentant Harry Kane slaví gól v utkání proti Polsku hraném v rámci kvalifikace MS 2022.

Svěřenci kouče Paula Sousy se však ve druhé půli zlepšili a po trefě Modera živili šanci na bod. Jejich naději ale zničil pět minut před koncem po tvrdé ráně Harry Maguire. Angličané zůstali v kvalifikaci stoprocentní a upevnili si vedení ve skupině I.

Bez bodové ztráty zatím proplouvají také Italové, kteří zvítězili po brankách Sensiho a Immobileho v Litvě 2:0, i Dánové. Ti po dvou brankách Skov Olsena uspěli 4:0 v Rakousku a ze tří zápasů mají skóre 14:0. Výhru 4:0 brali proti Faerským ostrovům rovněž Skotové.

Gólman fotbalové Sparty Florin Nita v dresu rumunské reprezentace.

Dalším překvapením je stoprocentní Arménie, jež otočila podvečerní utkání s Rumunskem z 1:2 na 3:2. Balkánský tým s Nicolaem Stanciuem a Florinem Nitou měli zápas dobře rozehraný a ve chvíli, kdy záložník pražské Slavie opouštěl v 74. minutě hřiště, vedl jeho celek po dvou brankách Cicaldaua 2:1.

Jenže o chvíli později viděl červenou kartu Puscas a domácí, podpořeni z hlediště omezeným počtem diváků, strhli při závěrečném tlaku duel ve svůj prospěch. Tři minuty před koncem nejprve vyrovnal pohotovou střelou Harojan a hned nato po faulu Cretua v pokutovém území překonal sparťanského gólmana Nitu z penalty Barsegjan.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale:
Skupina B:
Španělsko - Kosovo 3:1 (2:0)
Branky: 34. Olmo, 36. Torres, 75. Moreno - 70. Halimi.
Řecko - Gruzie 1:1 (0:0)
Branky: 76. vlastní Kakabadze - 78. Kvaracchelija.
Litva - Itálie 0:2 (0:0)
Branky: 47. Sensi, 90.+4 Immobile z pen.
Rakousko - Dánsko 0:4 (0:0)
Branky: 58. a 74. Skov Olsen, 63. Mähle, 67. Höjbjerg.
Moldavsko - Izrael 1:4 (1:1)
Branky: 29. Carp - 45.+2 Zahavi, 57. Solomon, 65. Dabbur, 66. Natcho. ČK: 50. Nicolaescu (Mold.).
Andorra - Maďarsko 1:4 (0:1)
Branky: 90.+2 Pujol z pen. - 45.+2 Fiola, 51. Gazdag, 58. Kleinheisler, 90. Nego.
Anglie - Polsko 2:1 (1:0)
Branky: 19. Kane z pen., 85. Maguire - 58. Moder.
Arménie - Rumunsko 3:2 (0:0)
Branky: 56. Spercjan, 87. Harojan, 89. Barsegjan z pen. - 62. a 72. Cicaldau. ČK: 78. Puscas (Rum.).
Německo - Severní Makedonie 1:2 (0:1)
Branky: 62. Gündogan z pen. - 45.+2 Panděv, 85. Elmas.
Lichtenštejnsko - Island 1:4 (0:2)
Branky: 79. Frick - 12. Sävarsson, 45.+1 Bjarnason, 77. Palsson, 90.+3. Sigurjónsson z pen.