Ronaldo zlepšil střelecký rekord na 112 gólů

Faro

Cristiano Ronaldo vylepšil svůj rekord nejlepšího střelce fotbalových reprezentací už na 112 gólů. V sobotu před půlnocí pomohl k výhře Portugalců 3:0 v přípravě proti Kataru. Ve 37. minutě levačkou využil přihrávku spoluhráče z Manchesteru United Dioga Dalota a otevřel skóre.

Portugalec Cristiano Ronaldo se raduje při utkání s Katarem.

Šestatřicetiletý kanonýr se 1. září dostal do čela historického pořadí díky dvěma trefám v kvalifikaci proti Irsku. Odpoutal se od Íránce Alího Daeího a šanci vylepšit rekord v sobotu využil. Ve druhém poločase už Ronaldo nehrál. Portugalští fotbalisté poté přidali proti hostitelům mistrovství světa v příštím roce další dvě trefy.

Ronaldo má 112 branek na kontě při 181 startech za národní tým. V úterý Portugalsko přivítá opět ve městě Faro v kvalifikaci Lucembursko.