Homofobní skandování fanoušků přerušilo zápas

Postup fotbalistů Mexika do finále Ligy národů zóny CONCACAF zastínilo chování jejich fanoušků. Příznivci "Tri" ve čtvrtečním duelu proti Kostarice v Denveru skandovali homofobní hesla, kvůli nimž muselo být utkání na tři minuty přerušeno.

Příznivci fotbalistů Mexika skandovali homofobní hesla při každý doteku s míčem kostarického brankáře Leonela Moreiry.

Mexičtí fanoušci doprovázeli nevhodnými pokřiky každý dotek s míčem kostarického brankáře Leonela Moreiry. Když neuposlechli varování z amplionů na stadionu, museli v závěru rozhodčí duel na několik minut zastavit.

Mexický svaz byl za podobné chování svých fanoušků potrestán v minulých letech několikrát. FIFA s ním například vedla disciplinární řízení po mistrovství světa 2018 v Rusku.

Fanoušci Mexika se nevyznamenali. Kvůli jejich homofobním pokřikům muselo být utkání Ligy národů zóny CONCACAF s Kostarikou na tři minuty přerušeno.

Mexiko porazilo v bezbrankovém utkání Kostariku 5:4 v penaltovém rozstřelu. V nedělním finále se střetne s domácími Spojenými státy americkými, které zdolaly 1:0 Honduras.