Brentford - Manchester City 0:1Citizens si upevnili vedení, Chelsea přišla o výhru v nastavení

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli ve 20. kole anglické ligy na hřišti nováčka Brentfordu 1:0. Obhájce titulu zvítězil v Premier League podesáté za sebou a neúplnou tabulku vede o osm bodů před Chelsea. Blues doma pouze remizovali s Brightonem 1:1, o vítězství přišli v nastavení.

Mads Roerslev (vlevo) z Brentfordu v souboji s hvězdou Manchesteru City Kevinem De Bruynem.

Triumf Citizens na stadionu londýnského celku zařídil v 16. minutě Foden, který z první usměrnil mezi tři tyče centr De Bruyneho. Jeho trefu musel kvůli možnému ofsajdu potvrdit videorozhodčí. V závěru se prosadil i jeho spoluhráč Laporte, tentokrát však VAR odhalil těsný ofsajd a branku neuznal.

Blues poslal do vedení na Stamford Bridge ve 28. minutě Lukaku. V první minutě nastavení ale rovněž hlavou srovnal Welbeck. Chelsea se posunula na druhé místo o bod před Liverpool, který má zápas k dobru. Brighton nevyhrál venku v lize sedmé utkání po sobě, posunul se ale na jedenácté místo.

Kanonýr Chelsea Romelu Lukaku oslavuje svoji trefu v utkání Premier League proti Brightonu.