Řepík řídil parádní obrat Sparty, blýskl se hattrickem! Černá série mistra skončila

Čtvrté ocelářské derby sezony v rámci dohrávky 43. kola Tipsport extraligy vyhrál ve Vítkovicích obhájce titulu Třinec (2:1) a ukončil sérii pěti porážek v řadě. Klopýtnutí Vítkovic navíc využila Sparta, která v dohrávce 33. kola přestřílela díky čtyřgólovému finiši v závěrečné třetině Karlovy Vary 6:3 a na třetím místě se přiblížila ostravskému celku na rozdíl pěti bodů, navíc má odehráno o zápas méně. Hattrickem včetně vítězné trefy se na výhře podílel kapitán pražského celku Michal Řepík.

Michal Řepík měl lví podíl na vítězství Sparty nad Karlovými Vary.

Černá série skončila! Úřadující šampioni z Třince se po pěti porážkách v řadě konečně dočkali výhry. Gólem a asistencí jim k tomu dopomohli Martin Růžička a Andrej Nestrašil.

Ostravský klub, který má z druhého místa na vedoucí Pardubice nadále patnáctibodové manko, prohrál doma čtvrté z posledních pěti utkání. A v pátek přivítá největšího rivala v boji o druhou příčku tabulky - rozjetou Spartu, jež v úterý bodovala podeváté v řadě a z toho poosmé vyhrála.

Přitom v tabulce desátí Karlovarští přijeli do Prahy v relativně dobrém rozpoložení - před duelem v O2 areně vyhráli čtyři z posledních pěti utkání. A také v metropoli si dlouho počínali směle, ještě po dvou třetinách zápasu vedli i zásluhou dvou tref Martina Kohouta 3:2.

Jenže v závěrečném dějství rozpoutali domácí na ledě smršť, jejímž výsledkem byly čtyři góly v síti týmu z lázeňského města a šestá domácí výhra Sparty za sebou. Divákům se představila i čerstvá posila, zkušený švédský obránce Stefan Warg, jenž se s vedením Sparty dohodl na angažmá do konce sezony.

Hokejová Tipsport extraliga:
Dohrávka 43. kola:
Vítkovice - Třinec 1:2
Branky: 36. Raskob - 6. Nestrašil, 24. Martin Růžička
Dohrávka 33. kola:
Sparta - Karlovy Vary 6:3
Branky: 7., 47. a 52. Řepík, 39. Tomášek, 46. Buchtele, 59. Němeček - 3. a 31. Kohout, 26. Hladonik