Mistr Pardubice znovu nepřetlačil! Poslední Zlín vyloupil Spartu

Téměř v polovině základní části Tipsport extraligy se hokejisté Třince dál vyhřívají na pozici lídra, nicméně do dalšího programu si ponesou přinejmenším jednu výzvu. Ve šlágru pátečního programu zápasů 29. kola Oceláři prohráli na ledě Pardubic 3:6, a Dynamo tak zůstává posledním týmem, který v této sezoně obhájci titulu ještě neporazili. A protože druhý Hradec urval na ledě rozjetých Vítkovic výhru 2:1 v prodloužení, smrskl se třinecký náskok v čele na pouhé tři body. Překvapením je výhra posledního Zlína v Praze nad Spartou 6:4, při které se hattrickem blýskl obránce Daniel Gazda. V dalších zápasech zvítězila Olomouc v Litvínově 4:3, Plzeň v západočeském derby přehrála Karlovy Vary 3:2 a brněnská Kometa porazila Kladno 5:2.

Pardubičtí hokejisté (zleva) Robert Říčka a Anthony Camara se radují z gólu.

Pardubičtí utnuli úterní výhrou 4:1 v Olomouci sérii tří porážek a úspěch je pořádně nakopl. Úřadujícím šampionům s nejlepší extraligovou defenzívou nabalili na cestu domů půltucet gólů a vyhráli nad Třincem i druhé vzájemné měření sil v sezoně. Pod dvou gólech vítězů zaznamenali Anthony Camara a Adam Musil, obránce Jan Košťálek si připsal pět asistencí.

Poslední dobou velmi dobře hrající Vítkovice potrápily favorizovaný Hradec Králové. Dvě třetiny kralovali na ledě oba brankáři, pak na vedoucí gól Lednického odpověděl zkušený Smoleňák a poslal utkání do prodloužení. V něm o výhře hostů rozhodl v čase 63:06 Jergl. Domácí přesto bodovali posedmé v řadě.

Plzeň ve druhém západočeském derby probíhající sezony oplatila Karlovým Varům prohru z úvodního měření sil a upevnila si třetí příčku v tabulce. Vítězný gól dal Schleiss, když ve 48. minutě zvyšoval na 3:1. Škoda bodovala naplno potřetí v řadě.

Litvínov přes bleskové vyrovnání z 0:2 na 2:2 v průběhu prostřední části hry nakonec v duelu s Olomoucí neuspěl a potřetí v řadě prohrál o gól. Naopak Hanáci i díky trefě své největší hvězdy Davida Krejčího ukončili minisérii tří proher a ve vyrovnaném středu tabulky Severočechům odskočili.

Kometa si pomohla středečním triumfem 4:2 v Liberci ke skoku až na deváté místo a po výhře nad Kladnem už je osmá. Středočeši sice ve druhé třetině zlikvidovali dvougólové manko, ale v závěrečném dějství už stříleli přesně pouze domácí. Dva góly dal kanonýr Peter Mueller, čtyři asistence stihl Michal Krištof.

Jedinečnou možnost připojit čtvrtou výhru po sobě měla mít Sparta v duelu s posledním Zlínem, který dvakrát za sebou nebodoval a vždy vstřelil jen jediný gól. Jenže opak byl pravdou! Berani trápili favorita celý zápas a nezlomil je ani vyrovnávací druhý Sobotkův gól na 4:4 v 58. minutě hry. Hrdina zápasu, obránce Daniel Gazda, přidal ještě další dvě přesné trefy, zkompletoval hattrick a Zlín po čtyřech letech znovu slaví výhru v Praze.

29. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Litvínov - Olomouc 3:4
Branky: 36. Stříteský, 37. Baláž, 56. Sukeľ - 12. D. Krejčí, 25. Kucsera, 39. Kunc, 42. Nahodil
Plzeň - Karlovy Vary 3:2
Branky: 20. Jiříček, 21. Dzierkals, 48. Schleiss - 33. Kulich, 52. Černoch
Vítkovice - Hradec Králové 1:2 v prodloužení
Branky: 44. Lednický - 49. Smoleňák, 64. Jergl
Brno - Kladno 5:2
Branky: 44. a 57. Mueller, 4. Šoustal, 11. Ďaloga, 43. Vincour - 31. Plekanec, 34. Zikmund
Pardubice - Třinec 6:3
Branky: 12. a 21. Camara, 41. a 49. A. Musil, 37. Říčka, 59. Cienciala  - 26. Kundrátek, 41. Martin Růžička, 59. Marcinko
Sparta - Zlín 4:6
Branky: 8. a 58. Sobotka, 17. Chlapík, 34. Konečný - 39., 59. a 59. Gazda, 11. Honejsek, 28. R. Veselý, 45. Zabusovs