Brno - Liberec 3:1Kometa otočila zápas a v tabulce soupeře přeskočila

14. Mueller 1 : 1
24. Krištof 2 : 1
60. Mallet 3 : 1

mm, škvČTKSport.cz

Hokejisté brněnské Komety porazili v dohrávce 13. kola Tipsport extraligy na svém ledě Liberec 3:1 a v tabulce svého úterního soupeře přeskočili. Gólem a dvěma asistencemi se na teprve druhém vítězství Komety z posledních šesti utkání podílel americký kanonýr Peter Mueller. Vítězům nyní patří devátá pozice, Bílí Tygři prohráli osmý z posledních devíti duelů a jsou desátí.

Michal Krištof z Brna dává vítězný gól, brankář Petr Kváča z Liberce už zasáhnout nestačil.

Opatrný úvod utkání příliš vzruchu v brněnské aréně nepřinesl. Kometa byla sice aktivnější, ale brankové příležitosti si nevypracovala. Územní převahu mohli Brňané zhodnotit ve své první přesilovce, jenže se jim hrubě nepovedla. V 6. minutě šli Bílí Tygři do přečíslení, Najman našel krásnou křížnou přihrávkou před bránou volného Klepiše a pro exbrněnského útočníka už nebyl problém dopravit kotouč do sítě.

Kometa byla jako opařená, dlouho se nemohla dostat z počátečního šoku, až ji ve 14. minutě vysvobodila pohledná kombinace dua Krištof - Mueller. Americký útočník dostal přesný pas zadovkou a ze své pozice se nemýlil. Ačkoliv hráli domácí v první třetině tři přesilovky, nic z nich nedokázali vytěžit.

Hráči Liberce se radují z gólu v oslabení. Zleva Lukáš Derner, Michal Ivan a autor gólu Jakub Klepiš.

Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Již v úvodu zahrozil výborně forčekující Horký, jenž odzbrojil protihráče a střela domácího hokejisty putovala těsně vedle. Ve 24. minutě se brněnští fanoušci dočkali obratu ve skóre. Po pěkné spolupráci první formace na jeden dotek zavěsil puk pod padajícího Kváču slovenský útočník Krištof.

Peter Mueller z Brna dává gól. Zleva brankář Petr Kváča a Michal Birner z Liberce.

Svěřenci kouče Kalouse byli i nadále hodně aktivní a nebezpeční. Zvýšit mohl nejprve Dočekal a poté z druhé vlny najíždějící Mikyska, ale mladý bek se prvního gólu v extraligové kariéře nedočkal.

Liberec byl nejvíc nebezpečný ve své doposud jediné početní výhodě, ale rány Šmída a Klepiše vyrovnáním neskončily. Neujala se ani teč Birnera. Takřka 6000 diváků sledovalo i nadále vyrovnaný hokej, Kometa měla stále mírnou převahu, kterou ale nedokázala přetavit v gól. Blízko byl po Rothově střele Kollár, ten ale sám před Kváčou neuspěl.

Trenér Brna Jiří Kalous.

Podobně dopadl o pár chvil později i Horký, jenž ujel sám na libereckou bránu. Kváča byl ale u puku o chvilku dřív. Liberecká střídačka si dvě minuty před koncem vzala čas na poradu a odvolala gólmana. Bílí Tygři si sice vynutili tlak, ale gólem do prázdné rozhodl dramatické utkání Mallet.

Dohrávka 13. kola hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Mueller (Krištof), 24. Krištof (Kollár, Mueller), 60. Mallet (Mueller, Gulaši) - 6. Klepiš (A. Najman). Rozhodčí: Lacina, Úlehla – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5844
Brno: Tomek - Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Bartejs, D. Mikyska - Mueller, Krištof, Kollár - L. Horký, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Rákos, R. Pavlík - Magee, Dočekal, Mallet. Trenér: Kalous.
Liberec: Kváča - Vitásek, Šmíd, Melancon, Rosandič, M. Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Záborský - Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka. Trenér: P. Augusta.