Brno - Pardubice 4:3 PPPřestřelka v Brně! Kometa si vyšlápla na lídra

25. Flek (trestné střílení) 3 : 1
26. Zohorna 3 : 2
35. Radil 3 : 3
64. Holík 4 : 3

Série neporazitelnosti hokejistů Pardubic v této sezoně na venkovních kluzištích skončila! Ve čtvrtečním utkání 10. kola Tipsport extraligy prohrálo Dynamo na ledě brněnské Komety 3:4 v prodloužení. O výhře domácích rozhodl v 64. minutě svým druhým gólem v zápase v přesilové hře Petr Holík. Tři kanadské body stejně jako Holík nasbíral i Adam Zbořil. Pardubice, které vedou tabulku, prohrály podruhé za sebou. Dynamo v Brně inkasovalo třikrát v oslabení a potvrdilo, že je v této herní situaci nejhorší v soutěži.

Zleva Lukáš Radil z Pardubic a Jan Ščotka z Brna.

Hosté začali aktivněji, do první výraznější šance se ale dostali domácí. Hrbasova tečovaná střela skončila na tyči. Následně si slibnou příležitost vypracoval pardubický Říčka, brankář Čiliak byl připraven. Stejně jako jeho protějšek Frodl při zakončení Šalého.

Stav se poprvé změnil v 11. minutě, kdy vyloučení kapitána Komety Zaťoviče využil Říčka. I Brno odpovědělo v početních výhodách. V rozmezí 29 sekund domácí potrestali fauly Radila a Davida Musila. Nejprve devátým gólem v sezoně vyrovnal Horký, následně se mezi střelce zapsal Holík. V obou případech si asistence připsal Zbořil. Jihomoravané potvrdili, že mají nejvyšší úspěšnost využití přesilovek v soutěži.

Radek Koblížek z Brna před brankářem Pardubic Dominikem Frodlem.

Hned na začátku druhé třetiny se mohl podruhé prosadit osamocený Horký. Will, který nahradil v brance Dynama Frodla, jeho pokus ale zlikvidoval. Domácí se poté prosadili v oslabení. Košťálek zastavil v brejku Fleka jen za cenu faulu a útočník Brna dostal výhodu trestného střílení, které proměnil.

Hráči Komety se radují z gólu. Zleva Adam Zbořil, autor gólu Luboš Horký a Martin Zaťovič z Brna.

Východočeši odpověděli gólem Zohorny, jenž devátou přesnou trefou v sezoně dorovnal bilanci Horkého. Při Paulovičově vyloučení mohl další gól domácích přidat Zaťovič, odkrytou branku ale netrefil a následně toho hodně litoval. Horkého faul totiž hosté využili, Čiliaka se štěstím překonal po tečované střele Radil.

Při dalším vyloučení Davida Musila se mohli ve třetí části vrátit domácí do vedení, čtvrtý gól ale nepřidali. Pardubický bek se navíc po návratu z trestné lavice dostal do brejku, trefil ale jen tyč. Žádný z týmů následně nedokázal skórovat a zápas se musel prodlužovat.

Brankář Brna Marek Čiliak a Michal Gulaši.

V nastavení dopravil puk za brankovou čáru hostující Čerešňák, kontrola u videa ale potvrdila, že jej úmyslně kopl bruslí. Duel rozhodlo Zohornovo vyloučení, při kterém dotlačili puk do branky Zaťovič s Holíkem.

Předehrávka 10. kola hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Horký (A. Zbořil, Holík), 18. Holík (A. Zbořil), 25. Flek z trestného střílení, 64. Holík (Zaťovič, A. Zbořil) - 11. Říčka (Košťálek, Cienciala), 26. T. Zohorna (R. Kousal, Radil), 35. Radil (Čerešňák, Paulovič). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. Diváci: 6125.
Brno: Čiliak - Ďaloga, Ščotka, Holland, Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Gulaši - Horký, Holík, Flek - Koblížek, Strömberg, Zaťovič - Šalé, Sallinen, Kollár - Vincour, A. Zbořil, Dufek. Trenér: Pešout.
Pardubice: Frodl (21. Will) - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Vála, Kolář, Hrádek - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Cienciala, Poulíček, Paulovič - Matýs, A. Musil, Říčka - Urban, Rákos, Koffer. Trenér: Rulík.