Přestřelku ve šlágru zvládly lépe Pardubice a natáhly vítěznou šňůru! Kometa dostala výprask

Vítězná série hokejistů Pardubic v Tipsport extralize už čítá 11 zápasů! Východočeši na ledě druhých Vítkovic v dramatickém souboji v rámci 21. kola zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech a upevnili si pozici lídra soutěže. Úřadující šampioni z Třince v dohrávce 12. kola podlehli Olomouci 2:3 a přepustili jí třetí příčku tabulky. Liberec v souboji 17. kola deklasoval Brno na jeho ledě 5:0, Kometa neuspěla doma po šesti výhrách.

Zleva brankář Vítkovic Aleš Stezka a Tomáš Zohorna z Pardubic.

Souboj Vítkovic a Pardubic sliboval skvělý hokej a diváci si užili své. Vítkovice před úterním duelem doma vyhrály na svém ledě všech osm zápasů, neztratily v nich ani bod a i tentokrát vedoucí celek řádně potrápily. Góly Rastislava Deje a Robertse Bukartse v prostřední části hry dokázaly vymazat manko a nasměrovaly zápas do prodloužení a později do rozhodujících samostatných nájezdů.

V nich byli hosté nakonec úspěšnější a výhru, díky které navýšili svůj odstup od Vítkovic na sedm bodů, jim vystřelil Tomáš Zohorna. Pardubice venku ovládly devět z deseti zápasů, bodovaly přitom ve všech.

To Liberec vyhrál poprvé v sezoně venku za tři body, ale stálo to za to! O výhře hostí rozhodla druhá třetina, kterou Bílí Tygři vyhráli 3:0, domácím nepomohlo ani střídání brankářů. Hattrickem se pod libereckou výhru podepsal Jan Ordoš, gólman Jakub Neužil při svém druhém startu v sezoně udržel poprvé v kariéře v nejvyšší soutěži čisté konto. Severočeši zabrali po dvou porážkách a v tabulce poskočili na osmé místo, Brno zůstalo páté.

Mistrovský Třinec v neděli porazil Hradec Králové, připsal si čtvrtou výhru v řadě a posunul se na třetí místo. Jenže se na něm dlouho neohřál. V souboji se sousedem v tabulce z Olomouce sice Oceláři po obratu vedli ještě v 52. minutě 2:1, finiš však měli lepší Hanáci. Skóre otočil dvěma góly Jakub Navrátil, rozhodl v čase 58:52 a Olomouc svého soupeře  srazila pod sebe.

Vítkovice - Pardubice 4:5 po samostatných nájezdech
Branky: 1. a 34. Dej, 13. Lakatoš, 37. Roberts Bukarts - 8. a 8. T. Dvořák, 14. Radil, 28. R. Kousal, rozhodující sam. nájezd T. Zohorna