Litvínov řádil ve Vítkovicích, Hradec prohrál v nájezdech. Plzeň udolala Kladno, Liberec Spartu

Covid ovlivňuje také program hokejové Tisport extraligy. Místo plánovaných šesti zápasů se tak v neděli odehrají v rámci 42. kola pouze čtyři. Do čela tabulky mohli poskočit hokejisté hradeckého Mountfieldu, bodem za prohru v nájezdech s brněnskou Kometou se ale na lídra z Třince jen dotáhli. Sparta po hrůzném začátku v Liberci dotahovala, domácí si ale nakonec vítězství vzít nenechali. Kladno bralo bod za prohru v prodloužení s Plzní. Střelecký apetit si přivezli do Vítkovic hráči Litvínova, kteří domácí tým deklasovali 6:1.

Brankář Sparty Matěj Machovský inkasuje čtvrtý gól v utkání s Libercem.

Hradecký Mountfield z posledních šesti vzájmených střetů s Kometou ovládl hned pět, v nedělním vyrovnaném duelu ale nakonec měli víc důvodů k radosti hosté z Brna. Po bezbrankovém prodloužení rozhodovaly nájezdy a v desáté sérii vystřelil bonusový bod pro Kometu Horký.

Liberec vlétl na Spartu zostra a po sedmi minutách hry vedl o tři branky. Praažanům se podařilo stáhnout manko na rozdíl jediného gólu, domácí ale opět odskočili. Hosté nakonec již jen korigovali a nepotvrdili rostoucí formu.

Hokejisté Plzně se proti Kladnu chtěli zbavit nelichotivé série čtyř porážek v řadě. V chomutovském azylu Rytířů ale nedokázali udržet ve třetí třetině vedení a nakonec brali dva body za výhru v prodloužení.

Vítkovice byly před duelem s Litvínovem jasným favoritem, na domácím ledě si ale prožili horor. Severočeši si otevřeli hotovou střelnici, domácím se na kanonádu podařilo reagovat jen jedním gólem.

Zbylé dva nedělní duely Karlovy Vary - České Budějovice a Zlín - Mladá Boleslav byly odloženy kvůli covidové nákaze.

42. kolo Tipsport extraligy
Liberec - Sparta 4:3
Branky: 3. Birner, 7. Najman, 7. Jelínek, 31. Gríger - 13. Řepík, 18. Polášek, 37. Buchtele.
Hradec Králové - Brno 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 30. Oksanen, 31. Ščerbak - 1. Tansey, 33. Mueller, rozh. nájezd Horký.
Kladno - Plzeň 3:4 po prodl.
Branky: 4. Melka, 37. Zikmund, 57. Beran - 11. Bulíř, 29. Dzierkals, 39. Mertl, 61. Čerešňák.
Vítkovice - Litvínov 1:6
Branky: 54. Hruška - 17. a 57. Zygmunt, 38., 45. a 50. Straka, 50. Strejček.