Mistr z Třince vyřešil drama a dál kraluje, krize Sparty se prohlubuje

mm, novSport.cz

Až do poslední minuty se museli hokejisté Třince rvát o výhru v utkání 20. kola Tipsport extraligy v Brně. Obhájci trofeje nakonec odvážejí tři body po vítězství 3:2, svoji šňůru výher natáhli na sedm a upevnili si pozici lídra v tabulce. V dalších zápasech Hradec Králové porazil Zlín 4:1, Plzeň připravila další trpkou prohru Spartě (6:3), Karlovy Vary zdolaly Olomouc 3:2 v prodloužení, Mladá Boleslav vyhrála 3:2 v prodloužení na ledě Liberce, Litvínov udolal Kladno 4:3 a Vítkovice přehrály Pardubice 4:1.

Marcel Haščák z Brna dává gól.

Oceláři se v repríze čtvrtfinále play off v Brně pořádně zapotili. O jejich tříbodovém zisku rozhodl v čase 59:21 Ondřej Šedivý svým prvním gólem v sezoně. Oceláři tak prodloužili svoji šňůru vítězství na sedm a sérii zápasů, v nichž bodovali, natáhli už na sedmnáct. Naopak Kometa padla v domácím prostředí po třech předchozích výhrách za tři body.

Také nejbližší pronásledovatel aktuálních šampionů Hradec Králové se veze na vítězné vlně. Proti poslednímu Zlínu potvrdil roli favorita, hned po 38 sekundách otevřel skóre Jakub Lev a zápas dovedl Mountfield k jednoznačné výhře, přičemž soupeři povolil jen čestný úspěch. Východočeši vyhráli počtvrté v řadě a doma ještě neprohráli, zato dosavadní bilance zlínských Beranů je tristní - jediná výhra v základní hrací době a pouhých osm bodů.

Černá série pražské Sparty trvá! V tabulce se celek Josefa Jandače propadl až na sedmou příčku a už šest zápasů v řadě nevyhrál. Plzeň tentokrát rozhodla o své výhře ve druhé třetině, kterou vyhrála 3:0, a v tabulce se udržela v elitní čtyřce. V plzeňském dresu se dvěma góly blýskl Švéd Ludwig Blomstrand, v barvách soupeře přihrával na všechny tři branky jeho krajan Erik Thorell.

Litvínov udolal Kladno 4:3 a odskočili předposledním Rytířům na rozdíl sedmi bodů, navíc má odehráno o zápas méně. Severočeši uspěli po dvou zápasech bez bodového zisku, přestože promarnili vedení 3:1 po úvodní dvacetiminutovce. Na začátku třetí třetiny rozhodl útočník František Gerhát.

Vítkovice se rozjely! O čtvrtou výhru v řadě, tentokrát nad třetími Pardubicemi, se dvěma góly zasloužil především Marek Kalus. Vítkovicím patří jedenáctá pozice, mají však odehráno méně utkání než všichni soupeři.

Brankář Olomouce Jan Lukáš řeší situaci před Jiřím Kulichem z Karlových Varů a Lukášem Klimkem z Olomouce.

Vyrovnaný souboj mezi Karlovými Vary a Olomoucí dospěl po krátké přestřelce ve druhé třetině do prodloužení, v němž se pouhou sekundu před jeho ukončením trefil obránce Michal Plutnar a vystřelil Energii bod navíc. Západočeši uspěli po třech porážkách v řadě.

Prodlužovat se muselo i v Liberci, kde se rovněž rozhodlo vteřinu před koncem nastaveného času. Z výhry se ale tentokrát radovali po trefě Pavla Kousala hosté. Domácí tak nenavázali na předchozí tři výhry za sebou.

20. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Karlovy Vary - Olomouc 3:2 v prodloužení
Branky: 33. T. Rachůnek, 36. Vondráček, 65. Plutnar - 34. Knotek, 35. D. Řezníček
Liberec - Mladá Boleslav 2:3 v prodloužení
Branky: 2. J. Vlach, 53. Birner - 3. Kotala, 26. A. Raška, 65. P. Kousal
Hradec Králové - Zlín 4:1
Branky: 1. Lev, 16. Lalancette, 33. Oksanen, 48. Jergl - 22. Gazda
Plzeň - Sparta 6:3
Branky: 17. a 31. Blomstrand, 2. Bulíř, 29. Kindl, 35. Kantner, 51. Schleiss -  9. a 48. Horák, 6. Konečný
Brno - Třinec 2:3
Branky: 22. Haščák, 34. Kollár - 4. P. Vrána, 39. Martin Růžička, 60. Šedivý
Litvínov - Kladno 4:3
Branky: 7. Estephan, 8. V. Hübl, 20. Jarůšek, 43. Gerhát - 19. Ticháček, 27. Kubík, 39. Beran
Vítkovice - Pardubice 4:1
Branky: 7. a 59. Kalus, 29. Bernovský, 52. Dej - 40. Blümel