Hlavní obsah

Jedničkou stále zůstává Vokoun, říká Pavelec před svou premiérou na MS

Ve svých dvaadvaceti letech si dnes brankář Tomáš Pavelec odbyde proti Norsku premiéru na mistrovství světa. Od trenérů se to gólman Atlanty dozvěděl den před zápasem a mohl se tak s dostatečným předstihem připravit. „Chceme ho dostat do hry, abychom měli dva rozchytané brankáře. Vše totiž směřujeme k nadstavbové části,“ vysvětlil sázku na Pavelce asistent Josef Jandač. "Nějaké napětí tam bude," připustil Pavelec po ranním rozbruslení.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Brankář Ondřej Pavelec bude hájit českou branku proti Norsku.

Článek

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do branky?

Trenéři mi to oznámili v pondělí před tréninkem.

Těší vás, že se dostanete do hry hned ve druhém zápase?

Určitě, koho by to netěšilo… Každý hráč sem přijel s tím, že chce hrát. Pro mě to navíc bude první zápas na mistrovství.

Budete před svou premiérou na šampionátu nervózní?

Neřekl bych, že to bude vyloženě nervozita. Ale lhal bych, kdybych řekl, že mi to bude úplně jedno. Nějaké napětí tam ale bude, tak je tomu před každým zápasem.

Nepošilháváte tajně i po dalších zápasech, kdyby vám to proti Norsku vyšlo?

Ne, teď se soustředím jen na Nory. Je jasně dané, že jedničkou je Tomáš. Já jsem sem jel s tím, že kdykoliv mi trenéři řeknou, abych šel do brány, tak půjdu. Ta situace teď nastala a co bude zítra nebo za dva dny, vůbec neřeším.

Vzpomenete si, jak jste se cítil před svým prvním startem v NHL?

To mi bylo devatenáct let a bylo to něco úplně jiného. S tímhle to nejde srovnávat. Teď mi pomohlo, že jsem na Švédských hrách odchytal dva zápasy. Navíc už jsem o tři roky starší.

Co od svého soupeře očekáváte?

Musíme se dobře připravit, nebude to nic jednoduchého. Norové už párkrát dokázali, že silné soupeře umějí potrápit. Pokud se na to nepřipravíme, měli bychom problémy.