MS V HOKEJI: Národní tým poprvé padl. Kanada udolala Slováky. Severské derby pro Švédsko

Čeští hokejisté si na mistrovství světa v Rize připsali ve svém třetím zápase první porážku, když podlehli domácímu Lotyšsku 3:4 po prodloužení. V odpoledních zápasech prohrálo Slovensko s Kanadou 1:2 po samostatných nájezdech a celek USA přetlačil Německo 3:2. Po nájezdech uspělo v severském derby i Švédsko, když si poradilo s Finskem 2:1.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Česko - LotyšskoVideo: Česká televize

Čeští hokejisté vstoupili do svého třetího zápasu MS proti domácímu Lotyšsku dobře. Po úvodním tlaku domácích se jako první zapsal do střelecké listiny Němeček a zajistil po úvodní dvacetiminutovce národnímu týmu vedení. Ve druhé třetině ale domácí skóre otočili, když se prosadili Bukarts a Dzierkals. Vyrovnaný stav 2:2 po 40 minutách trefil českému týmu Kubalík.

Lotyši šli znovu do vedení v 46. minutě díky Cibulskisovi, který potřetí prostřelil Hrubce. Zápas poslal do prodloužení v 57. minutě po přesné Červenkově přihrávce Kempný. O první porážku svěřenců kouče Kariho Jalonena se postaral v páté minutě nastavení Batna. Dalším soupeřem českého týmu bude ve čtvrtek Slovinsko.

Kanada znovu slaví

Kanada zdolala v pondělí Rize Slovensko 2:1 po samostatných nájezdech a vyhrála i třetí zápas na turnaji, utrpěla však první bodovou ztrátu. V sedmé sérii rozstřelu rozhodl Jack Quinn. Slováci nenavázali na sobotní výhru nad domácím Lotyšskem 2:1 a utrpěli druhou porážku poté, co na úvod podlehli české reprezentaci 2:3.

Sestřih utkání MS Slovensko - KanadaVideo: Česká televize

Američané zatím procházejí turnajem bez zakolísání. V Tampere v pondělí udolali Německo 3:2, přestože ještě po druhé třetině prohrávali 1:2. Vítězný gól dal v čase 54:50 Matt Coronato. Němci ztratili jednobrankovým rozdílem i třetí zápas na turnaji a zůstávají bez bodového zisku.

Sestřih utkání MS Německo - USAVideo: Česká televize

V tradičním severském derby mezi Finskem a Švédskem se fanoušci dočkali po šedesáti minutách jen dvou branek. Tre Kronor poslal v 38. minutě do vedení Lindberg, o vyrovnání se postaral v závěrečné části Lammikko. V prodloužení branka nepadla, v nájezdech se za Suomi prosadili Oksanen a Armia, za Švédy se trefili Tommernes a dvakrát Raymond, který tak zajistil Švédům dva body za výhru 2:1.

Sestřih utkání MS Finsko - ŠvédskoVideo: Česká televize

PŘÍKLEP EXTRA K HOKEJOVÉMU MS
Redakce Sport.cz nabídne fanouškům během hokejového mistrovství světa pravidelná studia k zápasům českého týmu. Ve studiu bude s moderátorem diskutovat o daném utkání vybraný expert z řad hokejových osobností a redaktor Sport.cz. Studio Příklep extra bude začínat vždy padesát minut před úvodním vhazováním.
Česko - Lotyšsko 3:4 v prodloužení
Branky: 9. Němeček, 30. D. Kubalík, 57. Kempný - 23. Rihards Bukarts, 24. Dzierkals, 46. Cibulskis, 65. Batna
Kdo je podle vás nejlepším českým obráncem dosavadního průběhu MS v hokeji?