Detroit - Toronto 2:4Kubalíkova asistence nestačila, vítězná série Rudých křídel končí. Vaněček vychytal Ďáblům další výhru

Jednu přihrávku na úvodní gól zápasu zaznamenal český útočník Detroitu Dominik Kubalík v pondělním souboji NHL, jeho tým v něm však podlehl Torontu 2:4. Kanadský celek tak ukončil čtyři zápasy trvající vítěznou sérii Rudých křídel. Dalším skvělým výkonem se blýskl Vítek Vaněček. Český brankář 35 zásahy vychytal výhru New Jersey 5:3 nad New York Rangers a pomohl svému týmu do čela NHL. Za poražené jednou asistoval Filip Chytil.

Brankář Detroitu Alex Nedeljkovic řeší situaci při akci Johna Tavarese z Toronta.

Kubalík se v duelu Detroitu s Torontem podílel na první brance utkání. Český útočník byl na začátku akce, kterou zakončil Moritz Seider a připsal si 21. bod v sezoně. Detroit vedení neudržel a prohrál po čtyřech zápasech. Toronto uspělo počtvrté za sebou.

Vítěznou trefu vstřelil v úvodu druhé třetiny Mitchell Marner, jenž protáhl svoji bodovou sérii už na 17 zápasů. Jedno jediné utkání schází pětadvacetiletému Kanaďanovi k vyrovnání nejdelší bodové šňůry v klubové historii. "Je to pěkná věc, ale bez pomoci týmu bych na ni nikdy nemohl dosáhnout," řekl Marner.

Vaněček měl na úspěchu v newyorské Madison Square Garden velký podíl. Český gólman sice inkasoval dva góly v úvodních třech minutách, poté ale branku "zavřel" a překonal ho až ve třetí části Vincent Trocheck. Jeho kontaktní trefa ale obrat nenastartovala.

Už po 80 sekundách zápasu se do statistik zapsal Chytil, jenž v protiútoku dvou proti jednomu našel Artěmije Panarina. Ruský střelec nedal přesouvajícímu se Vaněčkovi šanci a poslal Rangers do vedení.

V čase 3:01 zvýšil Mika Zibanejad, New Jersey ale ještě v první třetině srovnalo a před polovinou zápasu otočilo na 4:2. Dvěma góly se na výhře podílel Jegor Šarangovič, Slovák Tomáš Tatar zaznamenal branku a asistenci.

Devils mimo svoji arénu vyhráli podesáté za sebou a z posledních 17 zápasů prohráli jediný. "Je pěkné, že se nám daří, ale zdaleka nejsme u konce. Čeká nás ještě spousta hokeje. Těší nás povedený start, ale zatím nejsme ani v polovině. Snažíme se stále zlepšovat a posouvat se dopředu, to je náš cíl," řekl kapitán Nico Hischier.

První místo v Centrální divizi si výhrou 4:1 nad St. Louis upevnil Dallas. Stars s Radkem Faksou v sestavě rozhodli zápas ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:1. První dvoubodový zápas v kariéře odehrál devatenáctiletý útočník Dallasu Wyatt Johnston.

Skvělý obrat na ledě Buffala předvedli hokejisté Tampy Bay. Když v 55. minutě zvýšil domácí Jeff Skinner na 5:3, zdálo se, že je rozhodnuto. Závěr zápasu ale patřil kapitánovi Lightning Stevenu Stamkosovi. Nejprve snížil na 4:5 a po vyrovnání Brandona Hagela v prodloužení rozhodl o výhře Lightning. Dvaatřicetiletému Kanaďanovi shází již pouze dva body k dosažení hranice 1000 bodů v dresu Tampy.

Závěr se povedl také Edmontonu. Zápas s Floridou domácím zachránil Evan Bouchard, jenž v čase 59:55 prostřelil brankáře Spencera Knighta a srovnal na 3:3. Po 22 sekundách prodloužení dokonal obrat Leon Draisaitl. Obránce Floridy Radko Gudas nebodoval.

Bez zraněného Jakuba Voráčka se opět museli obejít hokejisté Columbusu, kteří v souboji nejlepšího týmu Západní konference s nejhorším celkem Východní konference obrali o bod Vegas. Golden Knights ztratili dvougólové vedení, nakonec ale zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
Buffalo - Tampa Bay 5:6 v prodl. (2:2, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 18. T. Thompson, 19. Quinn, 30. Jost, 51. Cozens, 55. J. Skinner - 8. a 37. Point, 55. a 63. Stamkos, 17. Perry, 56. Hagel. Střely na branku: 37:25. Diváci: 11 766. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. T. Thompson (Buffalo).
Detroit - Toronto 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 5. Seider (Kubalík), 53. Erne - 9. Matthews, 10. Nylander, 21. Marner, 29. Sandin. Střely na branku: 44:25. Diváci: 18 277. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Murray (oba Toronto) 3. Seider (Detroit).
Edmonton - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 31. McDavid, 46. Barrie, 60. Bouchard, 61. Draisaitl - 4. M. Tkachuk, 51. Lundell, 56. Montour. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17 775. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. S. Knight (Florida).
Columbus - Vegas 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. J. Gaudreau, 53. Jenner - 16. W. Karlsson, 17. W. Carrier, rozhodující sam. nájezd Cotter. Střely na branku: 28:36. Diváci: 13 771. Hvězdy zápasu: 1. Thompson (Vegas), 2. J. Gaudreau (Columbus), 3. Cotter (Vegas).
St. Louis - Dallas 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 54. Saad - 24. W. Johnston, 48. Dellandrea, 56. J. Robertson, 58. Heiskanen. Střely na branku: 24:24. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. W. Johnston, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Leivo (Vegas).
New York Rangers - New Jersey 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky: 2. Panarin (Chytil), 4. Zibanejad, 54. Trocheck - 14. a 60. Šarangovič, 8. Tatar, 26. J. Hughes, 30. M. McLeod. Střely na branku 38:38. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval tři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 92,1 procenta. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. McLeod, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).