Detroit - Chicago 4:1Senzační Češi! Vrána v NHL rozhodl o výhře, gól dal Voráček. Pastrňák s Krejčím sbírali asistence

New York/Praha

Čeští hokejisté zářili v NHL. Útočník Jakub Vrána rozhodl gólem o výhře Detroitu nad Chicagem (4:1), jeho krajan Jakub Voráček pomohl přesnou trefou k úspěchu Philadelphii na ledě Pittsburghu. Flyers slaví vítězství 2:1 po nájezdech. Dvě asistence si připsal David Pastrňák v barvách Bostonu, jedno áčko zapsal i David Krejčí a Bruins porazili NY Islanders 4:1. Přihrávku na gól zaknihoval i Martin Nečas, jehož Carolina vyhrála 4:1 nad Nashvillem. V brance vítězů stál Petr Mrázek.

Český hokejový útočník Jakub Vrána slaví svou první trefu v dresu Detroitu v utkání NHL proti Chicagu Blackhawks.

Hodně vidět byly české hvězdy Bostonu. Bruins zvítězili na domácím ledě nad NY Islanders 4:1 a Češi se pasovali do role asistentů. David Pastrňák nasbíral hned dvě přihrávky, když se podílel na třetím a čtvrtém gólu vítězů. David Krejčí pak nahrál na vítěznou trefu.

Do statistik se zapsal i další z Čechů - Jakub Zbořil. Ten vyfasoval dvouminutový trest, stejně jako jeho krajan Krejčí.

Hokejisté Detroitu vyhráli v NHL nad Chicagem 4:1 a podepsaný pod úspěchem je český útočník Jakub Vrána. Ten si hned ve svém prvním utkání v novém týmu po trejdu z Washingtonu připsal ve druhé třetině vítěznou trefu Rudých křídel, když naskočil na led z trestné lavice a rychlý protiútok zakončil střelou švihem nad vyrážečku Kevina Lankinena.

"Bylo to důležité. Když se od vás čekají góly a prosadíte se hned v prvním zápase, může se vám dýchat trochu lépe. Tlak neroste. Věřím, že mu gól hodně pomůže," uvedl trenér Detroit Jeff Blashill k Vránovi, jenž před gólem odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě. "Trochu jsem se bál, že jej nebudu mít k dispozici, pokud by se hrálo čtyři na čtyři. Ale chtěl jsem, aby hrál po konci oslabení s Larkinem a Zadinou. Vyšlo to skvěle," těšilo ho.

Vrána vstřelil dvanáctý gól v sezoně, ale teprve druhý v posledních šestnácti zápasech. "Doufám, že ukážu, co umím a využiju šance, jak nejvíce to půjde," uvedl Vrána po prvním tréninku s týmem. "Když vás někdo chce, motivuje mě to, abych ze sebe vydal maximum a pomohl klubu k úspěchům," podotkl.

Vidět byl i Jakub Voráček, jehož Philadelphia vyhrála 2:1 po nájezdech na ledě Pittsburghu. Tučňáci sice vedli, pak ale poslal zápas do prodloužení přesným zásahem Voráček. Duel nakonec dospěl až do nájezdů.

Tučňáci byli ze tří pokusů úspěšní jen jednou, Flyers naopak skórovali v úvodních dvou sériích nájezdů a bylo hotovo.

Přihrávku na gól si připsal i Martin Nečas v barvách Caroliny. Ta zvítězila nad Nashvillem 4:1 a mladý český útočník se podílel přihrávkou na gólu na 3:0. V brance Hurricanes si připsal další výhru gólman Petr Mrázek.

"Po dvou porážkách jsme uhráli velmi důležité vítězství. Těší nás, že zrovna proti Nashvillu, který hraje v poslední době fakt dobře," konstatoval spokojeně Mrázek po utkání v nahrávce pro média. "V první třetině byl soupeř lepší, naštěstí jsme se zvedli a překlopili výsledek na naši stranu," dodal.

Toronto podlehlo Winnipegu 2:5 a český gólman David Rittich začínal jen na střídačce. Už v čase 13:54, ale startoval do klece. Hosté totiž během 189 sekund vstřelili tři branky a otočili stav na 3:1 ve svůj prospěch. Rittich kapituloval pouze jednou, poslední gól dali hosté do prázdné branky.

Zápas pro změnu nedochytal český brankář Vítek Vaněček, jehož Washington podlehl doma Buffalu 2:5. Vaněček opustil ledovou plochu po čtvrtém inkasovaném gólu v čase 33:23.

Tampa Bay zdolala Floridu 3:2 v prodloužení, český útočník Ondřej Palát ale v dresu vítězů tentokrát nebodoval. Do statistik se zapsal jen díky dvouminutovému trestu za hákování. Hosté dvakrát vedli, ale nakonec o úspěchu domácích rozhodl v prodloužení Hedman.

Výsledky zápasů NHL:
Boston - NY Islanders 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 2. a 59. Marchand (na druhou Pastrňák), 18. C. Smith (Krejčí), 42. Hall (Pastrňák) - 23. Zajac. Střely na branku: 45:23. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. T. Rask, 3. Hall (všichni Boston).
Carolina - Nashville 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 19. Foegele, 21. A. Svečnikov, 26. Trocheck (Nečas), 58. Aho - 50. Haula. Střely na branku: 29:20. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápasy, inkasoval jeden gól z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. A. Svečnikov, 3. Foegele (všichni Carolina).
NY Rangers - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 12. a 33. Panarin, 1. Trouba, 7. Lindgren. Střely na branku: 33:16. Diváci: 1688 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Šesťorkin, 3. Blackwell (všichni Rangers).
Pittsburgh - Philadelphia 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Crosby - 42. Voráček, rozhodující sam. nájezd Couturier. Střely na branku: 32:27. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Crosby (Pittsburgh).
Tampa Bay - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Killorn, 50. Colton, 61. Hedman - 16. Hörnqvist, 48. Duclair. Střely na branku: 19:38. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Barkov (Florida), 3. Hedman (Tampa Bay).
Toronto - Winnipeg 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky: 4. Galchenyuk, 27. Tavares - 11. a 46. Ehlers, 12. a 60. Connor, 14. Scheifele. Střely na branku: 33:24. David Rittich odchytal za Toronto 44:45 minuty, inkasoval jeden gól z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).
Washington - Buffalo 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 20. Orlov, 30. Mantha - 19. S. Reinhart, 22. Olofsson, 26. Mittelstadt, 34. Bjork, 60. Tage Thompson. Střely na branku: 29:30. Vítek Vaněček odchytal za Washington 33:23 minuty, inkasoval čtyři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 80,95 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (Washington), 2. Bjork, 3. Cozens (oba Buffalo).
Detroit - Chicago 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 25. a 32. Stecher, 29. Vrána, 59. Rasmussen - 15. Keith. Střely na branku: 28:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stecher, 2. Vrána, 3. Greiss (všichni Detroit).
Dallas - Columbus 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 37. a 49. Gurjanov, 39. Heiskanen, 56. Pavelski - 8. Roslovic. Střely na branku: 31:18. Diváci: 4201 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. Heiskanen, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).