Vegas - Winnipeg 4:5 PPSyn české legendy slaví první zásah v NHL! Nosek gólem a nahrávkou pomohl Bostonu k výhře

První trefy v zámořeské lize se dočkal Kristian Reichel, syn slavného českého reprezentanta Roberta Reichla. Český mladík pomohl Winnipegu k výhře 5:4 v prodloužení na ledě Vegas. Po utkání měl v kabině proslov, když dostal speciální cenu od spoluhráčů. Tomáš Nosek pak zpečetil v odpoledním utkání NHL svým třetím gólem v sezoně vítězství Bostonu 5:1 v Detroitu. Český útočník si připsal i asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Český hokejový útočník Kristian Reichel ve svém druhém startu v NHL vstřelil první gól a pomohl Winnipegu k výhře 5:4 v prodloužení na ledě Vegas.

Detroit se sice ujal vedení díky Tyleru Bertuzzimu, ale pak už skórovali jen hosté. Bruins utkání definitivně rozhodli třemi góly během pěti minut v druhé třetině, přičemž Nosek se podílel na posledních dvou.

Ve 48. minutě asistoval u čtvrté trefy Trenta Frederica a v 51. minutě střelou přes padajícího obránce mezi betony skóre uzavřel. Během utkání se dostal ke čtyřem střeleckým pokusům.

Čeští útočníci Pittsburghu Dominik Simon a Radim Zohorna se zapsali do statistik při výhře 8:5 v přestřelce se San Jose. Penguins vedli po první třetině 6:1 a zdálo se, že o vítězi není pochyb. Sharks se jim ale dokázali ve třetí třetině přiblížit až na rozdíl jedné branky (6:5). Pak ale zkompletovali hattrick Evan Rodrigues a Bryan Rust a rozhodli o vítězství domácích.

Simon si připsal asistenci u druhého Rodriguesova gólu v 5. minutě, Zohorna v 17. minutě přihrál zpoza branky na gól Kasperu Björkqvistovi, jenž se trefil hned v prvním utkání NHL v kariéře.

Rangers si pak na domácím ledě poradili s Tampou Bay jasně 4:0. Hvězdou utkání byl v dresu Jezdců autor hattricku - Švéd Mika Zibanejad. U všech tří zásahů mu asistoval Chris Kreider.

Libor Hájek a Filip Chytil na domácí straně, stejně jako Jan Rutta, Ondřej Palát a Andrej Šustr u hostů, nebodovali. Do statistik se zapsal jen Rutta vyloučením za držení v první třetině.

Colorado si na domácím ledě poradilo s Anaheimem, zápas však překlopilo na svoji stranu až v závěrečné dvacetiminutovce, kterou vyhrálo 3:0. Hosté vedli o dvě branky, ale Avalanche díky využitým přesilovkám srovnali. A v úplném závěru rozhodli, když vítězný gól vstřelili 71 sekund před koncem. Pak ještě Rantanen pečetil výsledek trefou do prázdné klece.

Washington, jehož branku nehájil nemocný Vítek Vaněček, nezačal duel s New Jersey dobře, rychle nabral dvoubrankové manko. Capitals se sice povedlo korigovat, ale po 22 sekundách druhé části hry se hosté opět utrhli do vedení 3:1. Favorit stihl do konce třetí třetiny srovnat, v prodloužení však padl po zásahu Hischiera.

Michal Kempný na domácí straně, ani Pavel Zacha z New Jersey nebodovali.

Prodloužení muselo rozhodnout i duel Vegas s Winnipegem. Domácí tým šel do vedení 2:0, ale Jets srovnali na 2:2. Prvním gólem v NHL to zařídil Kristian Reichel, syn legendárního českého reprezentačního útočníka. Třiadvacetiletý mladík prostřelil gólmana ranou z kruhu, bylo to přitom jeho druhé vystoupení ve slavné zámořské lize.

"Vstřelit první gól v NHL je neuvěřitelný pocit. Musím poděkovat Adamu Lowrymu a Andrewu Coppovi, kteří odvedli výbornou práci u zadního mantinelu a vybojovali pro mě puk. Já už pak udělal jen to, co po mně trenéři a spoluhráči chtějí, vystřelil jsem na branku. Vybral jsem si roh, zavřel jsem oči a s trochou štěstí jsem prostřelil brankáře," popsal Reichel svou premiérovou branku v NHL.

Rozjetý Winnipeg pak dokonce vedl 4:2, ale o náskok přišel přišel devět sekund před koncem a duel musel jít do prodloužení. Tam už ale Jets slavili vítězství, když se trefil Kyle Connor.

V kabině po utkání byl český mladík za hvězdu a dostal helmu pro nejlepšího hráče. "Nebylo to jednoduché hrát po dvou týdnech, důležitý a skvělý gól dal Reichs, na zdraví," bouřila šatna a oslavovala syna slavného českého reprezentanta. Mladík sám pak poděkoval gólmanovi, že podržel tým v první třetině. Spoluhráči mu dali najevo, že brankář držel tým celý zápas, tak se hned opravil. "Učíš se rychle," slyšel okamžitě pochvalu od dobře naladěných spoluhráčů.

V posledním utkání Chicago po vyrovnané první třetině prohrálo s Calgary jasně 1:5. Dominik Kubalík se v domácím dresu neprosadil, brankář Daniel Vladař zůstal v pozici dvojky jen na střídačce Flames.

Výsledky zápasů NHL:
NY Rangers - Tampa Bay 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8., 13. a 37. Zibanejad, 15. R. Strome. Střely na branku: 21:38. Diváci: 16 885. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Šesťorkin, 3. Kreider (všichni NY Rangers).
Detroit - Boston 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 12. Bertuzzi - 15. Bergeron, 28. Haula, 46. McAvoy, 48. Frederic (Nosek), 51. Nosek. Střely na branku: 24:37. Diváci: 17 973. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Nosek, 3. Swayman (všichni Boston).
Pittsburgh - San Jose 8:5 (6:1, 0:1, 2:3)
Branky: 2., 5. a 58. Rodrigues (na druhou Simon), 7., 20. a 60. Rust, 4. Guentzel, 17. Björkqvist (R. Zohorna) - 16. Barabanov, 35. B. Burns, 41. Nieto, 44. E. Karlsson, 45. Couture. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18 066. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Sawchenko (San Jose).
Vegas - Winnipeg 4:5 po prodl (2:0, 0:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 54. a 60. Janmark, 14. Amadio, 17. Dadonov – 23. Harkins, 23. K. Reichel, 43. P. Stastny, 45. Copp, 63. Connor. Střely na branku: 46:37. Diváci: 17 888. Hvězdy zápasu: 1. Janmark (Vegas), 2. Connor (Winnipeg), 3. Amadio (Vegas).
Colorado - Anaheim 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky. 32. D. Toews, 44. Landeskog, 59. L. O'Connor, 60. Rantanen – 2. S. Carrick, 24. Fowler. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17 305. Hvězdy zápasu: 1. L. O'Connor, 2. Landeskog, 3. MacKinnon (všichni Colorado).
Washington - New Jersey 3:4 po prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 20. Carlson, 54. N. Dowd, 57. Sheary – 21. a 63. N. Hischier, 8. Šarangovič, 9. Severson. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. N. Hischier (NJD), 2. Severson (oba New Jersey), 3. N. Dowd (Washington).
Chicago - Calgary 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 10. DeBrincat – 14. M. Tkachuk, 30. E. Lindholm, 38. T. Lewis, 59. Kylington, 59. J. Gaudreau. Střely na branku: 31:42. Diváci: 17 454. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. M. Tkachuk, 3. Markström (všichni Calgary).