Florida - Tampa Bay 9:3Tampa schytala potupný debakl, dvě asistence Paláta nestačily. Hertl rozhodl bitvu s Flyers

Hokejisté Floridy měli v závěru roku 2021 pořádně nabito, když do sítě Tampy Bay nasázeli devět branek a slavili divoké vítězství 9:3. Asistencí k tomu Panterům pomohl český obránce Radko Gudas. Na straně poražených přihrával na dvě branky útočník Ondřej Palát. Carolina si poradila s Montrealem. Na výhře 4:0 se podílel asistencí Martin Nečas. Columbus vyhrál nad Nashvillem 4:3 po nájezdech. Jedno áčko zaknihoval v dresu vítězů Jakub Voráček, v nájezdech ale neuspěl. Za poražené odchytal zápas David Rittich. Dařilo se Tomáši Hertlovi v dresu San Jose, který v prodloužení rozhodl zápas proti Philadelphii a zjistil tak Žralokům výhru 3:2.

Český útočník Tampy Bay Lightning Ondřej Palát střílí na branku Floridy Panthers v utkání NHL.

Florida si na domácím ledě v bitvě s Tampou Bay otevřela střelnici a sypala do sítě soupeře jednu branku za druhou. Hosté byli nakonec rádi, že neinkasovali poturnou desítku. Panteři už na začátku patnácté minuty vedli 3:0 a měli duel jasně pod kontrolou. Nic na tom nezměnilo ani snížení Bogosiana ještě před první přestávkou.

Ve 24. minutě o sobě dali vědět poprvé i zástupci českých barev. U čtvrté trefy Floridy totiž asistoval Radko Gudas a gólové hody pokračovaly. Následně sice po souhře s Ondřejem Palátem snižoval Stamkos, ale do další přestávky narostlo vedení domácích na 6:2.

A jelikož stejná porce branek čekala na fanoušky i v závěrečné třetně, svítil na ukazateli skóre nakonec výsledek 9:3. U třetí trefy hostů opět asistoval Palát. Ten bodoval potřetí za sebou a s dvaadvaceti zápisy (10+12) je třetí nejproduktivnější Čech v soutěži. Největší hvězdou utkání byl v dresu Floridy Jonathan Huberdeau, jenž jeden vstřelený gól podpořil čtyřmi asistencemi. Panthers jako první celek v ročníku vstřelili devět branek. Obránce Tampy Jan Rutta nebodoval.

Na domácím ledě neměla problém ani Carolina, která od Montrealu nedostala ani gól a vyhrála 4:0. Vítězové se třikrát prosadili v přesilových hrách, jednou pak gólově udeřili dokonce v oslabení.

Český útočník Martin Nečas se podílel asistencí na třetím zásahu Hurricanes na konci druhé třetiny. Do statistik si tak připsal čtvrtý bod z posledních čtyř zápasů, v sezoně to pak byla jeho jedenáctá asistence. Celkem se během duelu dostal ke čtyřem střeleckým pokusům.

Bitva Columbusu s Nashvillem byla plná zvratů. Hosté vedli 1:0, prohrávali 1:2 a následně vedli 3:2. Duel pak po šedesáti minut za stavu 3:3 dospěl do prodloužení a nakonec i samostatných nájezdů. Tam byl úspěšnější tým Blue Jackets, v jejíchž dresu u gólu na 2:1 asistoval český útočník Jakub Voráček.

Ten si tak připsal již dvaadvacátou gólovou nahrávku v sezoně. Zkušený český útočník pak dostal šanci i při samostatných nájezdech, ve třetí sérii ale na svého krajana Davida Ritticha v brance Predators nevyzrál.

Hokejisté New York Islanders doma vyhráli nad Buffalem 4:1, když si klíčový náskok vypracovali během druhé třetiny, kdy se utrhli soupeři dvěma góly do vedení 3:1. Gól a dvě asistence zaznamenal Mathew Barzal.

Nováček ze Seattlu sice nad Calgary dvakrát vedl, ale nakonec po divoké přestřelce ve třetí třetině duel ztratil. V čase 56:51 šly Plameny do vedení 4:3, jenže za půl minuty slavili Krakeni vyrovnávací trefu McCanna. Za dalších třináct sekund už ale po zásahu Tkachuka měl navrch opět tým Calgary. Ten výhru zpečetil ještě zásahem do prázdné klece.

Flyes začali zápas na ledě San Jose lépe, když je v první třetině poslal do vedení Frost. Prostřední část však patřila domácím. Couture a Burns po Hertlově přihrávce strhli vedení na stranu Sharks.

O dramatický závěr se postaral hostující Farabee, který čtyři minuty před koncem srovnal na 2:2 a poslal tak zápas do prodloužení. Do roli hlavního hrdiny se v něm pasoval český útočník Tomáš Hertl, který v akci dva na jednoho využil přesné Karlssonovy přihrávky a nadvakrát překonal hostujícího Sandströma.

Výsledky NHL:
Columbus - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. Jenner, 21. Laine (Voráček), 54. Texier, rozhodující sam. nájezd Nyquist - 3. McCarron, 36. Cousins, 37. Johansen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17 494. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Jenner (oba Columbus), 3. Duchene (Nashville).
NY Islanders - Buffalo 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 13. Barzal, 27. Bellows, 32. A. Lee, 52. Dobson - 19. Okposo. Střely na branku: 32:37. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Dobson, 3. Bellows (všichni NY Islanders).
Carolina - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. a 38. T. Teräväinen (na druhou Nečas), 11. Niederreiter, 51. Jarvis. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17 772. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Slavin, 3. T. Teräväinen (všichni Carolina).
Florida - Tampa Bay 9:3 (3:1, 3:1, 3:1)
Branky. 3. a 45. Duclair, 12. Huberdeau, 15. Vatrano, 24. Luostarinen (Gudas), 38. Mamin, 40. A. Lundell, 47. Ekblad, 53. Barkov - 16. Bogosian, 27. Stamkos (Palát), 45. B. Point (Palát). Střely na branku: 37:42. Diváci: 15 001. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Huberdeau, 3. S. Knight (všichni Florida).
Los Angeles - Vancouver 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. B. Lemieux, rozhodující sam. nájezd Arvidsson - 53. Horvat. Střely na branku:35:18. Diváci: 14 414. Hvězdy zápasu: 1. J. Quick, 2. B. Lemieux, 3. Arvidsson (všichni Los Angeles).
San Jose - Philadelphia 3:2 po prodl.
Branky. 26. L. Couture, 28. B. Burns (Hertl), 65. Hertl - 16. Frost, 56. Farabee. Střely na branku: 46:25 Diváci: 12 540. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Middleton (oba San Jose), 3. Sandström (Philadelphia).
Seattle - Calgary 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 6. Giordano, 21. Järnkrok, 45. Gourde, 58. McCann - 10. a 24. J. Gaudreau, 35. Lucic, 57. Mangiapane, 58. M. Tkachuk, 60. Hanifin. Střely na branku: 22:40. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Järnkrok (oba Seattle), 3. Gaudreau (Calgary).