Konec ve čtvrtfinále MS. Z našeho týmu mám krásný pocit, řekl trenér

Edmonton/Praha

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let nepřešla přes čtvrtfinálovou bránu. V Edmontonu prohrála s obhájci zlatých medailí z Kanady 0:3. Češi šli do souboje jako outsider, ale výkon tomu neodpovídal. Hráči pod vedením trenéra Karla Mlejnka bojovali, na kanadského brankáře vyslali devětadvacet střel, ale žádná neskončila za jeho zády. „Nedali jsme branku, ale vzdal bych obrovský kredit našemu týmu. Nedokázali jsme se prosadit proti konsolidované obraně,“ zhodnotil krátce klíčový duel šampionátu český kouč.

Dylan Cozens překonává českého gólmana Nicka Malíka.

Jak blízko byl postup do semifinále světového šampionátu?

Nevím, jestli jsme byli blízko či daleko, ale utkání ovlivnila první třetina, kdy jsme inkasovali brzo dvě branky. Na druhou stranu naše mužstvo předvedlo velkou psychickou odolnost oproti zápasům se Švédy a Američany. Do konce utkání jsme mohli doufat ve vyrovnání, ve zvrat.

Nebyla strategie příliš defenzivní?

Určitě nebyla taková, že bychom nechtěli dát žádnou branku, tu jsme samozřejmě chtěli dát. Troufám si říct, že jsme hráli mnohem méně defenzivněji než třeba s Rusy a USA. Musím pochválit Kanadu, měla dobrou defenzivu a nepustila nás do vyložených příležitostí.

V utkáních s USA a se Švédy se systém českého týmu sesypal po inkasovaných gólech, což se proti Kanadě nestalo. Proč tomu tak bylo?

Je to jednoduchý, hokej se hraje šedesát minut a kluci to dneska splnili.

03:30 finále.

Byl to fofr, občas skončili hráči v brance místo puku.

S Kanadou jste odvolali brankáře Malíka šest minut před koncem třetí třetiny, s touto eventualitou jste počítali už před utkáním?

Byl to připravený plán, že pokud to bude možný, vlétneme do toho co nejdříve to půjde.

Jak byste zhodnotil celý turnaj z pohledu českého týmu?

Zhodnotím to maximálně v pár větách, nemyslím si, že to je předmětem pozápasového rozhovoru. Celkový dojem je jednoduchý. Mám krásný pocit z našeho týmu, mám krásný pocit z realizačního týmu, mám krásný pocit ze spolupráce všech lidí okolo celého našeho týmu, což je super. Co se týká hry, tak krátce a stručně. Není to vůbec žádná analýza turnaje: nepovedená druhá polovina zápasů se Švédy a s Američany.