Volejbalisté Karlovarska porazili Ústí nad Labem a vedou extraligu

Volejbalisté Karlovarska porazili v dohrávce 16. kola extraligy Ústí nad Labem 3:0 a vrátili se do čela tabulky. Úřadující mistři, kteří minulý týden vybojovali postup do čtvrtfinále Poháru CEV, na prvním místě znovu přeskočili České Budějovice. Severočeši zůstali sedmí.

Volejbalisté Karlovarska se vrátili do čela extraligy (archivní foto)

Karlovarsko lépe zvládlo koncovky úvodních dvou vyrovnaných setů. První nakonec domácí získali až poměrem 31:29, druhý vyhráli 26:24. Klidnější byl až třetí set, v němž soupeři odskočili na rozdíl sedmi bodů a závěr si pohlídali.

Jedenácti body k vítězství přispěli Adam Zajíček a Lukáš Vašina, v ústeckém týmu měl stejnou bilanci Radek Suda.

UNIQA extraliga volejbalistů - 16. kolo:
Karlovarsko - Ústí nad Labem 3:0 (29, 24, 19)
Nejvíce bodů: Zajíček a Vašina po 11, Wiese 10 - Suda 11, Baláž 10, Van Solkema 8.

Volejbalistky Liberce vyhrály v Ostravě hladce 3:0

Volejbalistky Liberce se po předchozím domácím zaváhání s Brnem vrátily v dnešním zápase 21. kola v Ostravě na vítěznou vlnu. Vedoucí tým extraligy neztratil na hřišti soupeřek ani set a vyhrál hladce 25:22, 25:18 a 25:14.

Duklu v utkání táhla Nikola Kvapilová, která si připsala 24 bodů. Liberec vede v neúplné tabulce před Brňankami o šest bodů, Ostrava zůstala čtvrtá.

Liberec porazil Ostravu i ve třetím vzájemném zápase v sezoně. "Liberec dnes prokázal své kvality, ale nemění to nic na tom, že jsme hráli vlažně na můj vkus. Nechali jsme se zbytečně zatlačit, nevybírali jsme lehké míče a když už jsme zatlačili, tak jsme zase lehký míč nedohráli," posteskl si ostravský trenér Zdeněk Pommer.

Zcela spokojen ale nebyl ani trenér vítězek. "Trošku tam něco chybělo v té útočné fázi, ale dnes jsme byli vynikající na bloku a myslím si, že si to holky odpřihrávaly," řekl kouč Libor Gálík."