Hlavní obsah

Grosjean stráví v nemocnici s popáleninami ještě jeden den

1. 12. 2020 13:33

Francouzský pilot formule 1 Romain Grosjean zůstane po nedělní hrozivé nehodě ve Velké ceně Bahrajnu v nemocnici na pozorování o den déle. Pilot Haasu měl být původně propuštěn už dnes, nakonec ale stráví s popáleninami na rukou pod dohledem lékařů ještě jednu noc. Šéf stáje Günther Steiner na videokonferenci zdůraznil, že u Grosjeana k žádnému zhoršení stavu nebo komplikacím nedošlo a jedná se jen o preventivní opatření.

Foto: Hamad I Mohammed, Reuters

Romain Grosjean v sanitce po hororové nehodě v Bahrajnu.Foto: Hamad I Mohammed, Reuters

Článek
Fotogalerie

Grosjean, jehož vůz se při havárii v úvodu nedělní Grand Prix po nárazu do bariéry rozlomil, explodoval a začal hořet, určitě vynechá další závod na okruhu v Sáchiru, který je na programu tento víkend. Dnes přiznal, že jeho život visel na vlásku. Z plamenů utekl až na třetí pokus.

"Jsem rád, že jsem naživu. Nejvíce jsem se bál o své příbuzné, hlavně o děti, ani ne tak o sebe. Viděl jsem smrt přicházet, takže jsem neměl jinou možnost, než se odtamtud dostat," vylíčil dramatické okamžiky francouzské televizi a přiznal, že myslel na nehodu Nikiho Laudy v roce 1976, kdy na Nürburgringu málem uhořel.

"Myslel jsem na něj i na jiné věci a taky na to, že takhle to přeci nemůže skončit. Ne teď. Viděl jsem všechno jen oranžové, všude plameny. Trvalo to mnohem déle než 28 vteřin," řekl. Újmu utrpěl nejen fyzickou. "Budu asi potřebovat nějaké sezení s psychologem, tohle mě poznamená navždy," dodal Grosjean.

Čtyřiatřicetiletý Grosjean by se podle Steinera do seriálu rád vrátil na finále v Abú Zabí, které se pojede 13. prosince. "Chce se pokusit o to, aby byl v Abú Zabí zase v autě. To je jeho cíl," řekl Steiner. Zatím mu popáleniny na rukou řízení znemožňují a v Sáchiru ho zastoupí Pietro Fittipaldi, vnuk brazilské legendy Emersona Fittipaldiho.

Závod v Abú Zabí by měl být pro Grosjeana poslední v týmu Haas. Po sezoně jeho angažmá končí a stáj na příští sezonu angažuje nové jezdce. Potvrzen je zatím příchod Rusa Nikity Mazepina. "Vzhledem k nehodě a okolnostem se cítím docela dobře. Pohyby rukou jsou v pořádku, to je hlavní. Není to příjemné, ale ani bolestivé. Jsem šťastný, že žiju, ale je taky potřeba vrátit se do auta. Pokud to půjde, tak už v Abú Zabí," dodal francouzský jezdec.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články