Tréninky Moto2 v Sepangu narušil déšť, Salač obsadil 14. místo

Motocyklista Filip Salač v dnešních trénincích na Velkou cenu Malajsie Moto2 obsadil 14. místo. Na nejrychlejšího Augusta Fernándeze ze Španělska ztratil český závodník 1,8 sekundy.

Český motocyklový závodník Filip Salač na archivním snímku

V prvním tréninku byl Salač dvanáctý, poté program narušil silný déšť. Druhé jízdy kvůli tomu byly přerušeny a na zbývajících 22 minut se jezdci vrátili na trať až po několik desítek minut dlouhé pauze.

"Bohužel ve druhém kole začalo pršet a bylo to hodně nebezpečné," uvedl k přerušení Salač v tiskové zprávě. "Vjel jsem na suchu na dlouhou rovinku a najednou na brzdách už strašně pršelo," dodal.

Salač poté ve druhém tréninku zaznamenal třináctý čas. Za prvním Manuelem Gonzálezem ze Španělska zaostal o 1,9 sekundy. V sobotu je na programu třetí trénink a kvalifikace.