Hlavní obsah

Krpálkův zlatý souboj sledovalo na ČT více než milión lidí

12. 8. 2016 11:40

Čtvrteční vítězné olympijské finále judisty Lukáše Krpálka sledovalo na programu ČT sport 1,049 miliónu diváků. Bylo to 37,3 procenta lidí, kteří se v tu chvíli dívali na televizi. ČTK o tom informovala mluvčí České televize Karolína Blinková. Na programu ČT2 byl nejsledovanějším pořadem čtvrtfinálový zápas tenistky Petry Kvitové s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou, dívalo se na něj 375 000 lidí.

Foto: Markus Schreiber, ČTK/AP

Judista Lukáš Krpálek slaví olympijské zlato.Foto: Markus Schreiber, ČTK/AP

Článek
Fotogalerie

Dosud si přenosy z olympiády v Riu na kanálech ČT naladilo alespoň na tři minuty 4,6 miliónu diváků. Hry by se tak mohly stát nejsledovanější olympiádou v historii České televize. Rekord zatím drží ZOH 2014 v Soči, které vidělo 7,4 miliónu diváků, na londýnské soutěže se před čtyřmi lety dívalo 6,3 miliónu lidí. Program v Riu poběží až do 21. srpna.

Krpálek ve finále kategorie do 100 kilogramů ve čtvrtek večer porazil nasazenou jedničku Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu na ipon a získal první české zlato na letošních hrách. Pětadvacetiletý reprezentant se stal teprve druhým českým judistou, který dokázal pod pěti kruhy vybojovat cenný kov.

Reklama

Sdílejte článek