PEKINGSKÝ SOUHRN: Krýzl v obřím slalomu skončil devatenáctý. Biatlonisté se trápili

I neděle nabízí v olympijském Pekingu celou řadu zajímavých událostí. Olympijským vítězem v obřím slalomu se stal švýcarský favorit Marco Odermatt. Český lyžař Kryštof Krýzl skončil devatenáctý. Rusové potvrdili nadvládu ve štafetě běžců na lyžích. Stíhací závody přinesly velké trápení pro české biatlonisty. Podrobný online z dnešního dne sledujte na Sport.cz.

Jan Zabystřan na olympijské trati

Čeští biatlonisté doplatili ve stíhacím závodě na horší střelbu a obsadili příčky mimo první třicítku. Nejlepší z nich Michal Krčmář nevylepšil šestnácté místo ze sprintu a po sedmi chybách na střelnici se propadl na 34. příčku. Mikuláš Karlík doběhl po osmi trestných kolech 42., Adam Václavík byl o dvě místa za ním a Jakub Štvrtecký skončil osmačtyřicátý. Vyhrál bezchybný Quentin Fillon Maillet z Francie.

Druhý skončil Tarjei Bö z Norska před Eduardem Latypovem z Ruska. Vítěz sprintu Johannes Thingnes Bö doplatil na třetí střeleckou položku, kde při suverénním vedení udělal v náročných podmínkách tři chyby. Po celkem sedmi trestných kolech doběhl pátý.

Podobně dopadly i české ženské naděje. Markéta Davidová si přes čtyři chyby na střelnici polepšila oproti startu o třináct míst a skončila osmadvacátá. Čtyři trestná kola absolvovala také Lucie Charvátová, která klesla na 34. místo, o příčku hůře skončila Jessica Jislová. Tereza Voborníková byla dostižena o kolo a závod nedokončila. Zvítězila Marte Olsbuová Röiselandová z Norska, která suverénně navázala na triumf ze sprintu.

Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru Olsbuová Röiselandová získala na hrách v Číně už čtvrtou medaili a třetí zlato. Vedle sprintu vyhrála také se smíšenou štafetou a ve vytrvalostním závodu vybojovala bronz.

Druhou příčku ze sprintu udržela ve stíhačce Elvira Öbergová ze Švédska, třetí skončila po problémech Ingrid Tandervoldové v posledním kole její norská krajanka Tiril Eckhoffová.

Program nedělních závodů na Hrách v Pekingu:
Online z dnešního dne sledujte zde >>>
3:15 a 6:45 obří slalom muži (Krýzl, Zabystřan)
8:00 běh na lyžích - štafeta 4x10 km muži (ČR)
10:00 biatlon - stíhací závod 10 km ženy (Charvátová, Jislová, Davidová, Voborníková)
11:45 biatlon - stíhací závod 12,5 km muži
12:00 rychlobruslení na krátké dráze - 500 m muži
14:00 rychlobruslení - 500 m ženy

Olympijským vítězem v obřím slalomu se stal švýcarský favorit Marco Odermatt, jenž si tak plně vynahradil zklamání z předchozích dvou závodů v Jen-čchingu. Český lyžař Kryštof Krýzl skončil devatenáctý a vyrovnal svůj výsledek v této disciplíně z loňského mistrovství světa. Jan Zabystřan nedokončil v hustém sněžení první kolo.

Celkový lídr Světového poháru vedl už po úvodním kole a v součtu časů porazil o 19 setin sekundy Slovince Žana Kranjece, který se na stupně vítězů posunul z průběžné osmé pozice. Bronz získal úřadující mistr světa Mathieu Faivre z Francie.

Jan Zabystřan na trati olympijského závodu v kombinaci.

Ruští lyžaři vyhráli olympijskou štafetu na 4x10 kilometrů. Porazili o více než minutu norské obhájce vítězství, třetí skončili Francouzi. Češi se mezi elitou neprosadili. Adam Fellner, Michal Novák, Petr Knop a Jan Pechoušek obsadili dvanácté místo, což je o dvě příčky horší výsledek než před čtyřmi lety v Pchjongčchangu.

Nizozemská rychlobruslařka na krátké dráze Suzanne Schultingová vybojovala jako finišmanka štafety na 3000 metrů druhou zlatou olympijskou medaili na hrách v Pekingu. Týmový závod s ní ovládly Selma Poutsmaová, Xandra Velzeboerová a Yara van Kerkhofová.

Na nejkratší mužské trati 500 metrů byl nejrychlejší Shaoang Liu z Maďarska, který zlato přidal ke dvěma bronzům.

Humphriesová při premiéře monobobu míří za třetím olympijským zlatem

Hvězdná bobistka Kaillie Humphriesová míří při premiéře monobobu pod pěti kruhy za třetím olympijským zlatem a celkově čtvrtou medailí. V polovině soutěže v Jen-Čhingu vede kanadská rodačka reprezentující USA o více než sekundu.

V olympijském závodu vede Humphriesová po dvou ze čtyř jízd o sekundu a čtyři setiny před Christine de Bruinovou z Kanady. Třetí je Němka Laura Nolteová a ve hře o stupně vítězů se drží ještě čtvrtá Elana Meyersová Taylorová z USA. Závod vyvrcholí v pondělí.

Zdráhalová na 25. místě

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová obsadila v olympijském závodě na 500 metrů 25. místo. Zlato v Pekingu vybojovala favorizovaná Američanka Erin Jacksonová, která v novém traťovém rekordu 37,040 sekundy porazila o osm setin Miho Takagiovou z Japonska. Bronz získala Ruska Angelina Golikovová.