Bobista Dvořák čtvrtým místem vyrovnal životní výsledek v SP

Innsbruck

Dominik Dvořák s Jakubem Noskem skončili čtvrtí v sobotním závodě Světového poháru dvojbobů v Innsbrucku a vyrovnali své životní umístění ze Siguldy z prosince roku 2018. V průběžném pořadí seriálu je Dvořák po pátém dílu stále sedmý.

Dominik Dvořák při tréninku v Siguldě.

Dvořák s Noskem si dojeli pro nejlepší výsledek v sezoně hned na úvod série závodů v Innsbrucku, kde se stejně jako v listopadu v Siguldě pojede opět čtyřikrát. Čechům se vydařilo už první kolo, po němž byli pátí. V druhém kole předvedli celkově čtvrtý čas a dotáhli se na průběžně čtvrtou posádku švýcarského pilota Michaela Vogta.

Po přesunu z Lotyšska do Rakouska skončila vítězná série Němce Francesca Friedricha, jenž vyhrál všechny čtyři závody v Siguldě. Tentokrát olympijského šampiona a mistra světa o tři desetiny sekundy porazil krajan Johannes Lochner, třetí skončil s odstupem 47 setin lotyšský mistr Evropy Oskars Kibermanis.

Dvořák a Vogt ztratili na děleném čtvrtém místě na Lochnera 90 setin. K vyrovnání historické třetí pozice Iva Danileviče z Cortiny d'Ampezzo z roku 2007 Dvořákovi chyběly 43 setiny.

Jeho dosavadním nejlepším výsledkem v sezoně bylo šesté místo ze třetího závodu v Siguldě, kde kvůli koronaviru startovalo jen 13 strojů. Dnes už bylo na trati více než dvacet posádek, nově například Rusové, Britové či domácí Rakušané.