Hlavní obsah

Hvězdy chválí legendu. Federer a Djokovič pogratulovali Nadalovi k rekordnímu titulu, smekla i Kvitová

30. 1. 2022 18:59

Zbývající dva členové tenisové velké trojky Roger Federer a Novak Djokovič pogratulovali Rafaelu Nadalovi, který se od nich ziskem jednadvacátého grandslamového titulu odpoutal. Klobouk smekla před Španělem po jeho triumfu na Australian Open i dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Rafael Nadal vstoupil na Australian Open do historieVideo: sntv

 
Článek
Fotogalerie

Hvězdy chválí legendu. "To byl teda zápas! Ze srdce gratuluji svému příteli a velkému rivalovi Rafaelu Nadalovi, že se stal prvním mužem, který vyhrál 21 grandslamových titulů ve dvouhře," napsal Roger Federer na sociálních sítích.

Sám se místo účasti v Melbourne věnoval rehabilitaci po operaci kolena. "Před pár měsíci jsme žertovali, že jsme oba o berlích. Úžasné. Nikdy nepodceňujte velkého šampiona. Tvoje neuvěřitelná morálka, oddanost a bojovný duch jsou inspirací pro mě a pro nespočet dalších po celém světě," doplnil.

Novak Djokovič přišel o šanci zaútočit na jednadvacátý titul kvůli známé kauze ohledně jeho výjimky z očkování, která skončila Srbovou deportací z Austrálie těsně před turnajem. "Gratuluji Rafaelu Nadalovi k jednadvacátému grandslamu. Úžasný počin. Vždycky působivý bojovný duch, který zase jednou zvítězil," napsal na instagramu.

Nadalovo odhodlání a bojovnost na twitteru ocenila i Petra Kvitová. "Jsi pro nás všechny opravdovou inspirací. Díky, že jsi nás naučil, co to znamená nikdy se nevzdat," napsala.

Sedminásobný grandslamový šampion a nyní televizní expert Mats Wilander měl rovněž jen slova chvály. "Pro mě je to nejlepší comeback open éry - vyhrát jednadvacátý grandslam v 35 letech. Bude mu 36, až se bude hrát French Open, a on porazil nejlepšího tenistu světa Daniila Medveděva. Je to nepopsatelné a netuším, kde našel sílu," poznamenal.

Zápas sledoval také legendární Australan Rod Laver, jehož jméno nese největší kurt v areálu v Melbourne. Právě tam se odehrávala finálová bitva. "Bylo pro mě ctí tě sledovat, jak děláš, co miluješ. Gratuluji," uvedl.

V muzeu Rafaela Nadala už připravili místo na novou trofejVideo: Reuters

Bývalý tenista Tim Henman za stavu 0:2 na sety už Nadala odepisoval. "A on našel způsob, jak bojovat dál a otočit to. Mysleli jsme si, že mládí a delší zápas budou hrát na ruku Medveděvovi, bylo to prostě neuvěřitelné," podivoval se Brit.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?