Češky vyhořely na lyžích i na střelnici

Výsledkový masakr pro české biatlonistky přinesl páteční sprint Světového poháru. Ve švédském Östersundu vyhořely na lyžích i na střelnici, na body dosáhla pouze Markéta Davidová, která po třech trestných kolech obsadila 37. místo.

Markéta Davidová ve švédském Östersundu.

„Pocity mám docela špatné. Přestože jsem se nabalila, vymrzlo mi celé tělo. Blbě střílím a ve srovnání se soupeřkami jsem měla problém i v běhu. Lyže ostatních byly o třídu jinde,“ vykládala Davidová. Do nedělní stíhačky se vedle ní kvalifikovala už jen Jessica Jislová.

Hodně zklamaná byla až ze 64. místa v cíli Tereza Voborníková. „Bohužel jsme asi netrefili mazání na přemrzlý sníh. Nejen že mě nepodržely lyže, ale celou dobu jsem byla i zatuhlá,“ vykládala reprezentantka, které unikla účast ve stíhacím závodě o deset vteřin. Letošní bídnou úspěšnost šedesát procent při střelbě bohužel potvrdila Lucie Charvátová, přitom běžecky možná mohla atakovat bodující čtyřicítku.

Premiérové vítězství v seriálu oslavila 25letá Francouzka Lou Jeanmonnotová, když porazila po bezchybné střelbě své norské soupeřky. V cíli o osm vteřin druhá Karoline Knottenová je na děleném prvním místě průběžného pořadí s Němkou Franziskou Preussovou, obě mají shodný bodový zisk.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.