Američanka Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a přiblížila se k rekordu legendy

Favorizovaná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a 85. vítězstvím ve Světovém poháru se na jedinou výhru přiblížila k rekordu Švéda Ingemara Stenmarka. Vyrovnat jej může už v nedělním slalomu na stejném místě. Martina Dubovská, která jako jediná z kvarteta domácích závodnic proklouzla do 2. kola, obsadila 21. místo.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová na stupních vítězů ve Špindlerově Mlýně.

Shiffrinová vedla už po prvním kole, nejrychlejší čas zajela i ve druhém a stříbrnou Němku Lenu Dürrovou porazila o šest desetin sekundy. Třetí skončila Švýcarka Wendy Holdenerová, která odsunula ze stupňů vítězů Slovenku Petru Vlhovou.

Sedmadvacetiletá Shiffrinová zvítězila pojedenácté v sezoně, popáté ve slalomu. V něm má v SP na kontě už 52 výher, a pokud v neděli přidá další, vyrovná 86. prvenstvím v seriálu absolutní Stenmarkův rekord ze 70. a 80. let.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová v prvním kole slalomu žen v rámci Světového poháru v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Dubovská se mezi elitní třicítku vešla o necelých deset setin. Ve druhém kole si díky osmému času o sedm příček polepšila. Za vítězkou zaostala na 21. příčce v součtu obou jízd o více než tři sekundy. Jejím sezonním maximem je desáté místo.

Česká lyžařka Martina Dubovská ve Špindlerově Mlýně.

Adriana Jelínková ztratila na 33. místě na postup pět setin. Gabriela Capová a Klára Gašparíková vypadly hned v horní části trati.