Enterprise získali titul v Tipsport COOL lize

18. září 2021 13:27 - Praha
(Aktualizováno: 19. září 2021 15:34)

Jubilejní 10. ročník Tipsport COOL ligy ve hře Counter Strike: Global Offensive získali hráči organizace Enterprise, kteří v nedělním finále porazili 3:1 na mapy celek Entropiq Prague. Střelci červeno-bílé stáje si díky tomu zajistili přímý postup na V4 Future Sports Festival a na MČR v počítačových hrách. Na třetí příčce TS COOL ligy skončili hráči Dynama Eclot, kteří v bitvě o bronz porazili Sampi poměrem 2:0 na mapy.

 

Playzone.cz

První mapa nedělního finále Inferno se vyvíjela vyrovnaně, ke konci první půle ale zabrali trochu více Entropiq Prague, kteří za devět útočných bodů určitě mohli být spokojeni. Ale ani v druhé polovině se žádný z týmů nijak více neutrhl, k vidění tak stále bylo plno pěkných a napínavých momentů. Rozhodovalo se ve finiši. ENTERPRISE, za které skvěle střílel MATYS, za stavu 13:14 dokázali dvakrát za sebou dobře obsadit B, EIQ kvůli tomu neměli v posledním kole dobré peníze a hráči z červenobílých barev tak brali vítězství 16:14.

Nuke, jakožto volba EIQ, už ale přinesla jinou podívanou. Právě leckr a spol. totiž prokázali sílu své volby a po ztraceném prvním kole nastolili za teroristy jasnou diktaturu. Dokázali získávat důležitá kola proti plným nákupům, tekže přišlo jejich vedení 11:4. Jenže ENTERPRISE zvládli svůj útok též bravurně a brzy se ke svému soupeři značně přiblížili. A když najednou vedli 13:12, comeback a match-point byl na spadnutí. Avšak Entropiq Prague zachránil leckr společně s MoriiSkovou agresí a mapa šla do spár zelených barev zase těsně 16:14.

https://www.facebook.com/playzonecz/posts/10158823957109398

O tom, kdo se značně přiblíží k prvenství, se rozhodlo na Overpassu. Na něm bylo znát, proč si ho ENTERPRISE vybrali, poněvadž jejich teroristická strana skončila v poměru 9:6, avšak mohlo to být ještě více. Entropiq Prague ale nechtěli vydechnout naposled, jenže 1v2 clutch mangusse, na kterého ve stejné situaci v kole poté navázal forsyy, je poslal do kolen. ENTERPRISE brali vítězství 16:11 a byli jedinou mapou od titulu!

Na Dust II to už bylo opravdu "na krev". Entropiq Prague byli ve velkém psychickém nátlaku, poněvadž prohra znamenala konec, ENTERPRISE naopak sérii chtěli utnout a zamezit poslední mapě. Začátek byl vyrovnaný, těsná první polovina 8:7 pro ENTERPRISE byla pro oba celky určitě dobrým zadostiučiněním.

V další části to ale lépe sedlo právě EP jako útočníkům, kteří si za malou chvíli vypracovali vedení 11:8. A právě od této chvíle přidali na obrátkách ještě více. 12:8, 13:8, 14:8, a po trochu překvapivém šetření peněz Entropiq Prague dokonce 15:8. Česká dvojka tak měla hned sedm match-pointů, z nichž využili hned druhý, celkově po výsledku 16:9 finále opanovali v poměru 3:1 a stali se tak králi desáté sezóny 1. Tipsport COOL ligy! Kromě 100 tisícové odměny navíc získali i přímý postup na samotný V4 Future Sports Festival a samozřejmě MČR.

playzone

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.