Jihlava - Táborsko 2:1Vysočina vyhrála i čtvrtý zápas ve druhé lize, Hradec doma ztratil

Fotbalisté Jihlavy výborně vykročili za návratem do nejvyšší soutěže, když vyhráli i ve 4. kole druhé ligy. Doma udolali Táborsko 2:1 a zůstávají stoprocentní. Naopak poprvé ztratil Hradec Králové, který doma uhrál s Vítkovicemi jen bezbrankovou remízu.

Jihlavský obránce Petr Tlustý.

Hradec vyšel střelecky naprázdno po deseti zápasech. Proti Vítkovicím měl přitom výraznou převahu, ale trápil se v zakončení. Nejblíže gólu byl Vlkanova, jenž trefil tyč.

Jihlava byla v koncovce přesnější, a to především zásluhou Klobásy. Útočník hostující z Mladé Boleslavi si ve 20. minutě naběhl na Fulnekův centr a hlavou poslal Vysočinu do vedení. Do poločasu však vyrovnal Pilík. Rozhodující moment přišel v 50. minutě, kdy si na Urblíkův roh naskočil Tlustý a zařídil výhru Jihlavy.

Po čtyřech kolech měl stoprocentní úspěšnost ve FNL naposledy v roce 2012 Žižkov, nakonec byl ale až osmý.

4. kolo druhé fotbalové ligy:
Jihlava - Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 20. Klobása, 50. Tlustý - 37. Pilík. Rozhodčí: Ginzel - Šimáček, Vodrážka. ŽK: Vejmola - Navrátil. Diváci: 1483.
Jihlava: Vejmola - Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher - Ljovin (90. Vedral) - Fulnek, Urblík (73. Machuča), Zoubele - Klobása (51. Javůrek), Klíma. Trenér: Svědík.
Táborsko: Toma - Klusák, Navrátil, Ngimbi, Šandera (87. Berešík) - Kučera - Pfeifer, Pilík, Frýdek, Musiol (69. Ndiaye) - Vandas. Trenér: K. Tobiáš.
Hradec Králové - Vítkovice 0:0
Rozhodčí: Vojkovský - Antoníček, Mojžíš. ŽK: Holiš, Mišinský, V. Cverna, Mrázek (všichni Vítkovice). Diváci: 1130.
Hradec Králové: Ottmar - Finěk, Kvída, Plašil, Urma - Černý (69. Zorvan), Durdevič (58. Hynek), Janoušek, Kropáček - Vlkanova, Martan (77. Miker). Trenér: Frťala.
Vítkovice: Šustr - Celba, O. Cverna, V. Cverna, Holiš, Hýbl (74. Mrázek) - Mikula, Motyčka, Pašek (67. Macej), Vasiljev - Mišinský (87. Bzirský). Trenér: Balcárek.