Sokolov - České Budějovice 0:2Fotbalisté Budějovic ve druhé lize zabrali a porazili Sokolov

Fotbalisté Českých Budějovice po dvou zápasech bez vítězství ve druhé lize zabrali a v dnešním utkání 11. kola vyhráli 2:0 na hřišti Sokolova. Jihočeši se díky tomu posunuli na druhé místo a ztrácejí bod na vedoucí Jihlavu. Vrátit se však před ně může ještě Hradec Králové, který proti předposlednímu Třinci nastoupí až v neděli.

Jiří Kladrubský v dresu Českých Budějovic

Jihočeši o vítězství rozhodli už v prvním poločase. V jedenácté minutě proměnil Jiří Kladrubský penaltu nařízenou za faul Ondřeje Ševčíka na Matěje Helešice a ve 24. minutě přidal druhý gól David Ledecký, který zakončil rychlou akci po zbytečné ztrátě míče ve středu pole.

Krok s čelem drží také Pardubice, které si poradily 2:0 s Ústím nad Labem a na čtvrté příčce ztrácejí na první Jihlavu čtyři body. Zápas poznamenalo vyloučení hostujícího Jiřího Lindra v 37. minutě, po němž nejprve využil početní výhodu Adam Fousek a po přestávce přidal druhou branku Michal Petráň.

Domácí vybojovali první vítězství po sérii tří remíz za sebou, severočeský celek naopak potřetí za sebou prohrál a navíc počtvrté z posledních pěti zápasů vyšel střelecky naprázdno.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - České Budějovice 0:2 (0:2)
Branky: 11. Kladrubský z pen., 24. Ledecký. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Vaňkát. ŽK: Čihák - Javorek, Čavoš, Staněk. Diváci: 615.
Sestavy:
Sokolov: Jakub Dvořák I - Čihák, Kosak, Stropek, O. Ševčík - Štípek, Ruml (65. Hlavatý), Glaser, Vávra (72. Vašíček) - Liener (46. A. Ševčík), Jakub Dvořák II. Trenéři: Hejret a Horváth
Č. Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic - Javorek, Čavoš - Koval (73. Šplíchal), Grajciar (65. Gebert), Mršič (88. Čermák) - Ledecký. Trenér: Horejš
Pardubice - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 40. Fousek, 78. Petráň. Rozhodčí: Vojkovský - Antoníček, Dresler. ŽK: Fousek, Zukal - Pimpara, Miskovič, Bílek. ČK: 37. Lindr (Ústí). Diváci: 752.
Sestavy:
Pardubice: Letáček (46. Šmíd) - Prosek, Zukal, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Mužík (69. Sokol), Kovář, Tischler (85. Kühnel), Fousek - Petráň. Trenér: Novotný
Ústí: Lindr - Brak, Pimpara, Leibl, Bílek - Richter (46. Krátký), Peterka, Dramé (39. Tvrdoň) - Miskovič, Strada, Matějka (73. Procházka). Trenér: Křeček