Chrudim - České Budějovice 2:2Ve druhé lize nečekaně ztratili fotbalisté Budějovic i Hradce

Fotbalisté Českých Budějovic ve 13. kole druhé ligy nečekaně remizovali 2:2 v Chrudimi. Zaváhání druhého celku tabulky však nedokázal využít třetí Hradec Králové, který doma podlehl 0:1 Brnu a na jihočeský klub ztráci tři body.

Jiří Kladrubský v dresu Českých Budějovic na archivní fotografii.

Chrudim poslal do vedení v deváté minutě z penalty Šípek, Jihočeši vyrovnali v nastavení prvního poločasu rovněž z pokutového kopu, který proměnil kapitán Kladrubský. Hostující Havelka na začátku druhé půle trefil břevno, ale na druhé straně Řezníček v 50. minutě zamířil z voleje do horního růžku.

Nováček však o náskok opět přišel, když čtvrt hodiny před koncem srovnal Ledecký. Budějovičtí zaváhali po předchozích dvou výhrách a ztrácejí tři body na vedoucí Jihlavu.

O další tři body zpět je Hradec, jenž podlehl 0:1 Brnu a zaznamenal první domácí porážku v sezóně. O vítězství Brna na východě Čech rozhodla vlastní branka Černého z 66. minuty, která Votroky odsoudila k druhé prohře za sebou.

Liener rozhodl o výhře Sokolova

Sokolov doma zdolal Pardubice 1:0 a naplno bodoval po třech kolech. Zápas ve 29. minutě rozhodl střídající Liener, jenž zakončil povedenou akci kličkou gólmanovi a střelou do prázdné branky. Půl hodiny před koncem snížil pardubické šance na body Zukal svým vyloučením po druhé žluté kartě.

Vlašim nevyhrála ani třetí duel po příchodu trenéra Brabce a v Třinci remizovala 0:0. Středočeské mužstvo v aktuální druholigové sezóně venku nezvítězilo ani na sedmý pokus.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
MFK Chrudim - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)
Branky: 9. Šípek z pen., 50. Řezníček - 45.+1 Kladrubský z pen., 74. Ledecký. Rozhodčí: Hrubeš - Z. Koval, Vlček. ŽK: Mrázek, Sulík - Táborský. Diváci: 695.
Chrudim: Mrázek (76. Zíma) - Řezníček, Krčál, Drahoš, Mastík - Langr - Froněk, Vodrážka, Kesner, Hlavsa (64. Sixta) - Šípek (73. Sulík). Trenér: Matějka.
Č. Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel (73. Táborský), Novák, Helešic - R. Koval (60. Wermke), Javorek (67. Grajciar), Čavoš - Havelka, Ledecký, Mršič. Trenér: Horejš.
Baník Sokolov - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 29. Liener. Rozhodčí: Klíma - Pochylý, Kubec. ŽK: Liener, Beránek, Hlavatý - Zukal, Čelůstka. ČK: 61. Zukal. Diváci: 385.
Sokolov: Dvořák I - Stropek, Machek (7. Liener), Beránek (83. Voleský), Glaser - Štípek, Mejdr, Dvořák II, A. Ševčík (61. Vávra) - O. Ševčík, Hlavatý. Trenér: Hejret.
Pardubice: Letáček - Prosek, Klíma, Šejvl (33. Zukal), Čelůstka - Jeřábek - Mužík (65. Čmelík), Kovář, Černý, Sokol (69. Huf) - Petráň. Trenér: Novotný.
Fotbal Třinec - Sellier & Bellot Vlašim 0:0
Rozhodčí: Houdek - Kožár, Hock. ŽK: Janoščín - Skopec, Fortelný. Diváci: 363.
Třinec: Adamuška - Kušnír (73. Dedič), Čelůstka, Bedecs, Janoščin - Ilko, Vaněk, Weber, Šumbera - Omasta (82. Janošík) - Hejný (46. Schwendt). Trenér: Neček.
Vlašim: Bačkovský - Mizerák, Plechatý, Piško, Kadlec - Skopec, Janda (76. Túlio) - Ivanko-Macej (66. Kučera), Blecha, Fortelný - Fotr (86. Dao). Trenéři: Boev a Brabec.
Hradec Králové - Brno 0:1 (0:0)
Branka: 66. vlastní Černý. Rozhodčí: Ginzel - Paták, Boček. ŽK: Kopečný, Vorobjev - Šural, Vraštil. Diváci: 581.
Hradec: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Černý, Jukl - Martan (60. Vorobjev), Vlkanova, Durdevič (71. Plašil) - Da Silva (82. Pokorný). Trenér: Frťala.
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann - Krejčí, Sedlák (65. Bariš) - Ashiru (72. Štepanovský), Růsek, Bartolomeu (60. Lutonský) - Zikl. Trenér: Šustr.