Příbram - Táborsko 1:4 Středočeši dostali v generálce výprask, Dukla zvládla derby

Fotbalisté Příbrami mají za sebou nepovedenou generálku na jarní část ligy. Na úvodní Voltrovu branku z 11. minuty dokázal do poločasu dvakrát odpovědět mladý Christian Frýdek a další dvě branky pak hosté přidali krátce po změně stran. Slovácko v Turecku porazilo druholigový ruský Kursk 2:0, Zlín tam remizoval 0:0 s Kazaní. Dukla v pražském derby na Julisce zdolala Bohemians 2:1. Mladá Boleslav rozstřílela Benátky nad Jizerou 5:0.

Klokan Bartek (vlevo) v utkání s domácí Duklou.

Debakl od druholigového týmu budiž jim výstrahou. „Sestava byla kombinovaná, někteří hráči tady ani nebyli. Nicméně výsledek je hodně špatný. Nejde dostat čtyři góly od takového soupeře," kaboní se trenér Josef Csaplár.

Ujistil se, kudy cesta nevede. „Hráči, kteří dostali šanci, mi nezamotali hlavu. Spíš se ukázalo, kteří by měli jít pryč, aby uvolnili místo pro jednoho, dva hráče, kteří by měli ještě přijít," dodává kouč Příbrami.

Slovácko na závěr soustředění v Turecku zdolalo ruský Avangard Kursk 2:0. O góly se postarali Kalabiška a Rezek.

Klokani už mají oba ligové duely s Duklou za sebou, a tak přijeli ke generálce na Julisku. Domácí si vypracovali dvougólový náskok, Bohemians stačili už jen upravit na konečných 2:1.

Zlín v posledním utkání na soustředění v Turecku remizoval s šestým týmem ruské ligy Rubinem Kazaň 0:0.

Přípravná fotbalová utkání:
Příbram - Táborsko 1:4 (1:2)
Branky: 10. Voltr - 32. a 34. Chr. Frýdek, 52. a 54. Toutou.
Příbram: Kočí - Nový, Kodr (46. Nitrianský), Tregler, Mingazov (46. Průcha), Skácel - Kilián, Rezek, Katidis, Fantiš - Voltr. Trenér: Csaplár.
V Turecku: Slovácko - Kursk 2:0 (1:0)
Branky: 14. Kalabiška, 64. Rezek.
Slovácko: Trmal - Juroška (62. Šimko), Hofmann, Kadlec, Divíšek (62. Reinberk) - Janošek (58. Rezek), Daníček, Havlík (70. Hellebrand), Navrátil (77. Sadílek) - Diviš, (62. Kubala), Kalabiška. Trenér: Svědík.
Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)
Branky: 21. Holík, 74. Doumbia - 83. Le Tuan.
Dukla - I. poločas: Rada - Kozma, Bezpalec, Ostojič - Souček, Koval, Hanousek, Miloševič - Holík, Djuranovič, Tetour.
II. poločas: Hruška - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Douděra, Hanousek, Dancák, Doumbia - Podaný, Djuranovič, Souček. Trenér: Skuhravý.
Bohemians - I. poločas: Fryšták - Dostál, Krch, Václavík, Bartek - Nečas, Jindřišek, Ljovin, Vaníček - F. Hašek, Koubek.
II. poločas: Valeš - Dostál, Krch, Václavík (62. Buneš), Bartek - Nečas, Ljovin, Jindřišek, Vaníček - Le Tuan - Koubek (70. Osmančík). Trenér: M. Hašek.
V Turecku: Fastav Zlín - Rubin Kazaň 0:0
Zlín: Dostál (54. Rakovan) - Gajič (46. Hnaníček), Buchta, Bačo (80. Cedidla) - Matejov (46. Hronek), Jiráček, Podio, Holík, Džafič - Poznar, Vyhnal (59. Železník). Trenér: Pivarník.
Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 5:0 (3:0)
Branky: 60. a 74. Přikryl, 3. Ladra, 23. Ewerton, 25. Pech.
Boleslav - I. poločas: Šeda - Křapka, Tatajev, Chaluš, Fulnek - Pech, Provazník, Hubínek, Matějovský, Ewerton - Ladra.
II. poločas: Stejskal - Hašek, Hájek, Šušnjar, Klíma - Tvaroh, Mašek, Takács, Přikryl, Novák - Komličenko. Trenér: Weber.