Budějovice - Táborsko 4:0České Budějovice odskočily v čele druhé ligy, Brno je třetí

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 23. kole druhé nejvyšší soutěže Táborsko 4:0 a v čele tabulky odskočili Jihlavě na rozdíl devíti bodů. Za Dynamo skóroval dvakrát útočník David Ledecký. Na třetí místo zaručující účast v baráži se díky zaváhání Hradce Králové a Varnsdorfu posunulo Brno, které zdolalo Pardubice 3:1.

České Budějovice rozhodly o desáté výhře po sobě v prvním poločase, v němž vstřelily tři branky. V osmé minutě poslal domácí do vedení obránce Havel, na něhož dvěma góly navázal Ledecký, s 15 trefami nejlepší kanonýr ligy. Tečku za jihočeským derby udělal v nastaveném čase útočník Provod.

V Brně se fanoušci poprvé radovali v 16. minutě po Škodově trefě. V 36. minutě srovnal pardubický Kovář, ale o šest minut později vrátil vedení na stranu Zbrojovky Krejčí. Pojistku přidal v 68. minutě Růsek, který naskočil do hry o čtyři minuty dříve. Brno nenašlo přemožitele počtvrté za sebou. Druhá Jihlava má však náskok osmi bodů.

Hradec Králové klesl kvůli remíze 1:1 na hřišti posledního Žižkova na čtvrtou pozici. Pražané otevřeli skóre v 32. minutě zásluhou Urbance. O vyrovnání se v 65. minutě postaral Martinec. "Votroci" se radovali z gólu po třech utkáních, ale počtvrté v řadě nevyhráli. Viktoria čeká na plný bodový zisk šest duelů za sebou a na první nesestupovou příčku, kterou drží Chrudim, jí schází sedm bodů.

Stejně bodů (39) jako Brno a Hradec Králové má páté Ústí nad Labem díky výhře 2:1 nad Znojmem. Domácí se úvodního gólu dočkali až v 76. minutě, kdy se mezi střelce zapsal Bílek. O devět minut později zvýšil Matějka. V nastaveném čase stanovil finální podobu výsledku znojemský Harmon.

Varnsdorf prohrál v Třinci 0:2 a je šestý. Na třetí místo ztrácí pouze bod. O první výhru třineckého trenéra Jakuse se postarali Kušnír a Weber. Slezané se na jaře dočkali prvního triumfu po šesti zápasech.

Vítkovice si z Chrudimi odvezly tři body za vítězství 2:1. Hosté vedli od 15. minuty po vlastní trefě domácího beka Rendla. V 62. minutě přidal druhý gól Matěj. O devět minut později snížil Ujec, na bod však Chrudim nedosáhla.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
České Budějovice - Táborsko 4:0 (3:0)
Branky: 22. a 34. Ledecký, 8. Havel, 90.+2 Provod. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Melichar. ŽK. Šplíchal - Březina, Kopřiva. Diváci: 2417.
České Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic - Čavoš, Javorek - Martan (88. Řezáč), Grajciar (69. Šplíchal), Provod - Ledecký (84. Táborský). Trenér: Horejš.
Táborsko: Zadražil - Šandera, Ngimbi (46. Pilík), Navrátil, Hasil - Březina - Kopřiva, Kučera, Valenta (66. Schramhauser), Pfeifer - Toutou Mpondo (46. Frýdek). Trenér: Mikolanda.
Žižkov - Hradec Králové 1:1 (1:0)
Branky: 32. Urbanec - 65. Martinec. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Pečenka. ŽK: Antl, Žežulka, Muleme - Jukl, Urma, Zorvan, Martinec. Diváci: 1032.
Žižkov: Soukup - Muleme, Opluštil, Žežulka, Antl - Urbanec, Súkenník, Kubala (71. Hejný), Frizoni, Auer (65. Tusjak) - Mashike Sukisa. Trenér: Sazima.
Hradec Králové: Ottmar - Plašil (46. Kopečný), Pokorný, Martinec, Urma - Zorvan, Jukl, Kateřiňák (46. Šípek) - Vlkanova, Da Silva (89. Kvída), Durdevič. Trenér: Frťala.
Třinec - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 15. Kušnír, 87. Weber. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Dohnálek. ŽK: Omasta, Šuľa, Samiec, Janoščín - Heppner, Zbrožek, Ondráček, Kodeš, Schön. Diváci: 420.
Třinec: Adamuška - Ilko, Kušnír, Šuľa, Janoščín - Omasta (81. Arroyo), Vaněk, Samiec, Janošík (90.+1 Gáč) - Buchvaldek (64. Weber) - Dedič. Trenér: Jakus.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Richter, Kouřil, Heppner - Kodeš, Bláha (75. Votava) - Rudnytskyy, Kocourek (62. Schön), Dordič (83. Rudzan) - Ondráček. Trenér: Oulehla.
Chrudim - Vítkovice 1:2 (0:1)
Branky: 71. Ujec - 15. vlastní Rendla, 62. Matěj. Rozhodčí: Petřík - Fišer, Šimáček. ŽK: Kesner, Vencl, Sulík - Ožvolda. Diváci: 1230.
Chrudim: Zíma - Řezníček, Rendla (77. Krčál), Vencl, Hlavsa - Dostálek (68. Sulík), Kesner, Sixta, Froněk (56. Ujec)- Rybička, Vašulín. Trenéři: Matějka.
Vítkovice: Květon - Celba, Mikula, Cverna, Surzyn - Motyčka, Praus (76. Ožvolda) - Pašek, Matěj (78. Januška), Bzirský (87. Chvěja) - Vasiljev. Trenér: Balcárek.
Brno - Pardubice 3:1 (2:1)
Branky: 16. Škoda, 42. Krejčí, 68. Růsek - 36. Kovář. Rozhodčí: Klíma - Kotalík, Pfeifer. ŽK. Šejvl, Piroch (oba Pardubice). Diváci: 2856.
Brno: Halouska - Kotula, Vraštil, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský (72. Přichystal), Bariš, Krejčí, Šumbera - Škoda (85. Pachlopník), Magera (64. Růsek). Trenér: Šustr.
Pardubice: Letáček - Prosek, Piroch, Šejvl, Čelůstka - Mužík (86. Šafařík), Kovář, Jeřábek, Tischler, Sokol (72. Huf) - Černý (60. Toml). Trenér: Novotný.
Ústí nad Labem - Znojmo 2:1 (0:0)
Branky: 76. Bílek, 85. Matějka - 90.+1 Harmon. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Koval. ŽK: Richter, Šimeček - Šmehyl, Avdič, Kunca, Cukovič. Diváci. 766.
Ústí nad Labem: Lindr - Strada, Brak, Pimpara, Šimeček - Richter (62. Bílek), Peterka, Miskovič - Krátký (74. Šup), Matějka, Procházka (62. Prošek). Trenéři: Křeček.
Znojmo: Buček - Maksič, Avdič, Cukovič, Cihlář - Dramé, Machalík, Kunca (82. Kuffour), Mudra - Beganovič (78. Harmon) - Šmehyl (72. Teplý). Trenéři: Šturma.