Živě

Favority na baráž nejsme, ale pořád je o co hrát, avizuje trenér Oulehla cíle Varnsdorfu

9. května 2019 16:24 - Varnsdorf

Fotbalové týmy Zbrojovky Brno, FC Hradec Králové a FK Ústí nad Labem jsou i podle tabulkového postavení a vlastních ambicí největšími aspiranty na třetí místo v druholigové soutěži, zaručující baráž o postup do první ligy. Vidiny případné účasti v boji o tuto metu se nevzdávají ani ve Varnsdorfu. „Pokusíme se favoritům jejich roli co nejvíce znepříjemnit,“ říká varnsdorfský trenér David Oulehla v rozhovoru pro Sport.cz.

 

fkmb.cz

Výhrou v Ústí nad Labem jste do určité míry zdramatizovali situaci od třetí do šesté příčky v tabulce. Jak posuzujete svou pozici se čtyřbodovou ztrátou na „bronzový" stupínek?

Jsme rádi, jak jsme to aspoň trochu znovu zamotali. Pořád je naděje posunout se výš v tabulce, i když baráž zůstává pro nás momentálně ještě vzdálená. Soupeři zřejmě udělají maximum, aby si nějaký náskok před námi pohlídali. Ale pokusíme se vydřít co největší počet bodů. Je podle mne rozdíl skončit třetí, čtvrtý nebo sedmý. Budeme pracovat, a uvidíme, co se povede.

Jaký impuls si můžete vzít z vítězství 2:0 v severočeském derby v Ústí nad Labem?

Byli jsme na utkání dobře připravení. Vyšla nám druhá půle, kdy v samotném závěru skórovali střídající hráči. Předtím to byl zápas bez výrazných šancí, ale noví kluci na trávníku se prosadili a rozhodli.

Každý trenér touží po nejlepších výsledcích. Našel byste některé prvky, které vás stály ještě úspěšnější účinkování ve druhé lize?

Škoda, že teď nemáme o čtyři body víc, což by v kontextu barážové naděje znamenalo asi senzaci. Na jaře jsme vyhráli spoustu těžkých zápasů venku. Jenže jsme si nemysleli, že ztratíme doma. Třeba s Vítkovicemi jsme jen remizovali a nedali penaltu. Nezvládli jsme zápas Chrudimí, výsledkově se nepovedl ani duel s Vlašimí.

Co očekáváte od jarního finiše?

Ve fotbale jde vždycky o body, prestiž a jméno klubu i města. Kumuluje se více věcí najednou, pořád je o co hrát. Ukáže se charakter mužstva.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..