Fotbalisté Vítkovic porazili v druholigovém derby Třinec 2:1

OSTRAVA

Vítězstvím 2:1 nad Třincem vstoupili do druholigového jara fotbalisté Vítkovic. Na výhru zadělal přesnou hlavičkou v první půli Švec a vítězství zpečetil tři minuty před koncem Pavlík. Hosté v nastavení díky Kořínkovi snížili, ale vítkovický triumf už neohrozili.

Téměř celý první poločas se tisícovka diváků nudila. Těsně před přestávkou však po rohu přesně hlavičkoval Švec a začal se hrát zajímavý fotbal. Ještě před přestávkou spálil svou první příležitost třinecký Kořínek, ale po změně stran už tempo hry udávaly Vítkovice.

Několik nadějných situací však domácí nedotáhli do koncovky. Hosté málem vydolovali bod, ale deset minut před koncem Kello vyškrábl Kořínkův technický pokus na tyč. Nevyužitá příležitost je brzo mrzela, protože domácí debutant Pavlík pojistil vítkovickou výhru druhým gólem. Kořínek se v nastavení přece jen dočkal, ale jeho trefa už přišla pozdě.

Vítkovice - Fotbal Třinec 2:1 (1:0)
Branky: 37. Švec, 83. Pavlík - 90+1. Kořínek. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: Hromkovič, Mikulenka - Maceček, Matěj. Diváci: 1026.
Vítkovice: Kello - Černý, Pavlík, Hromkovič, Mikulenka - Valášek (83. Kozačuks), Švec (88. Staněk), Motyčka, Novák - Jakus (61. Kroker), Jandík. Trenér: Grussmann.
Třinec: Vreštiak - Vavruša (67. Lisický), Hupka, Pindor, Matěj - Malíř, Lachowicz (82. Szmek), Ceplák, Miko - Maceček (60. Janeček), Kořínek. Trenér: Hajný.