Viktoria Žižkov porazila Hradec a vede 2. ligu o 5 bodů

Fotbalisté Viktorie Žižkov pokračují v tažení za návratem do nejvyšší soutěže. V duelu 18. kola druhé ligy vyhráli nad Hradcem Králové 3:1 a v čele tabulky už mají pětibodový náskok. Stejně jako před týdnem v Čáslavi byl hlavním strůjcem tříbodového zisku Petr Švancara, autor dvou nedělních branek.

Ilustrační foto

K druhé Jihlavě se na rozdíl jediného bodu přiblížil HFK Olomouc, který vyhrál vzájemný zápas 2:1. Jihlavští přitom začali utkání náporem, v 6. minutě překonal domácího brankáře Svoboda a hosté si minimální náskok udrželi až do závěrečné čtvrthodiny, i když už od 17. minuty hráli bez vyloučeného Kadlece.

Po hodině hry vystřídal trenér Kalvoda dva hráče a sestavu posílil o útočníky Lose a Korčiána. Tlak domácích poté ještě zesílil, v závěru Olomouc přece jen využila početní převahu jednoho muže v poli a dvěma brankami stav otočila. V 79. minutě vyrovnal přízemní střelou Kazár a minutu před koncem zápasu dal vítězný gól Lukášek.

Dva zápasy 18. kola druhé ligy se budou hrát až v úterý od 16:00. Duely Hlučín - Čáslav a Jakubčovice - Olomouc B byly odloženy pro nezpůsobilý stav hrací plochy.

Druhá fotbalová liga - 18. kolo
Žižkov - Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 25. a 80. z pen. Švancara, 75. Novotný - 83. Pilař. Rozhodčí: Moláček - Lhoták, Ardeleánu. ŽK: Král, Švancara, Kučera - Jiroušek, Munster. Diváci: 1350.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Labant, Šťastný - Stracený, Novotný, Grznár, Gula (76. Procházka), Bažík (20. Švancara) - Kalod (55. Blaha). Trenér: Skalba.
Hradec Králové: Podhajský - Karal, Wozniak, Filip (61. Bouška), Poděbradský - Jiroušek (61. Rezek), Šmarda, Černý (79. Pilař), Špidlen - Dvořák, Munster. Trenér: Klusáček.
Bystrc - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 17. Mezlík. Rozhodčí: Mencl - Ubias, Kocourek. ŽK: Krejčíř, Novakovič - Mezlík, Partyš. ČK: 44. Krejčíř (Bystrc). Diváci: 815.
Bystrc: Hrubý - Krejčí, Houšť, Vojtíšek, Kasálek (66. Mrázek) - Hlavatý (58. Zedníček), Novakovič, Bajer, Belej - Bilik, Smutný (46. Michal). Trenér: Machala.
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek - Partyš (85. Halaška), Kiša, Wirth, Zapletal (65. Víšek) - Janoviak (80. Půda), Kozák. Trenér: Neček.
Ústí nad Labem - Sokolov 1:1 (0:1)
Branky: 48. Fousek - 16. Dřížďal. Rozhodčí: Mikel - Možíš, Hájek. ŽK: Dvořák, Karlík - Koukal, Gába, Mach. ČK: 67. Salák, 81. Mach (oba Sokolov). Diváci: 582.
Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, T. Novák, Džuban, Hanzlík - Palša, Martykán, Karlík (88. Vondrášek), Sedlák - Fousek, Procházka. Trenér: Rys.
Sokolov: Kubásek - Dřížďal (20. Kura), Hájovský, Němeček, Mach - Szabo, Gába, Jiráček - Salák, Mlika (65. Šorfa), Koukal (83. Huber). Trenér: Pulpit.
HFK Olomouc - Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 79. Kazár, 89. Lukášek - 6. Svoboda. Rozhodčí: Kovařík - Tulinger, Vysloužil. ŽK: Kalvoda, Josefík - Vladyka. ČK: 17. M. Kadlec (Jihlava). Diváci: 921.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda (65. Los), Kotůlek, Josefík - Spáčil, Lukášek, Grim (65. Korčián), Krutý (82. Dadák) - Kazár, Škuta Trenér: Kalvoda.
Jihlava: Rzeszoto - Gebreselassie (24. Vít), Šourek, M. Kadlec, Drga - Veselý, Vladyka, Lovětínský (84. Ditrich), Malínek (74. Čermák) - Faldyna, Svoboda. Trenér: Bokša.
Třinec - Blšany 2:0 (1:0)
Branky: 38. Martinčík, 52. Kořínek. Rozhodčí: Racek - Jiřík, Douda. ŽK: Smejkal, Pilař (oba Blšany). Diváci: 637.
Třinec: Vreštiak - Vavruša, Pindor, Čelůstka, Matěj - Lisický (87. Malíř), Lachowicz, Hubka, Martinčík - Janeček (71. Szmek), Kořínek (79. Kluz). Trenér: Hajný.
Blšany: Svoboda - Loos, Novotný, Jamrich, Rosa - Rosendo (57. Da Silva), Pilař, Poláček (57. Jedinák), Krejčík (66. Šiml) - Kožíšek, Smejkal. Trenér: Bičovský.