Jihlava remizovala v předehrávce s Jakubčovicemi

JIHLAVA

Fotbalisté Jihlavy ztratili v páteční předehrávce 19. kola druhé ligy dva body za remízu 1:1 s Jakubčovicemi. Na druhém místě tabulky má nyní tým z Vysočiny ztrátu čtyř bodů na žižkovské lídry, pražský celek může náskok zvýraznit v neděli v Sokolově.

Jihlavský stadión

Utkání v Jihlavě začalo pro domácí šokem. V 9. minutě se gólman Rzeszoto při rozehrávání míče ukopl a trefil volného Svatonského, jenž bez potíží nikým neatakován otevřel skóre. Tento okamžik poznamenal celý zbytek utkání. Domácí se tlačili do útoku, soupeře přehrávali, obranný val Jakubčovic byl ale neprostupný, a když už přece jen povolil, domácí střelci mířili vedle jako Faldyna ve 35. minutě. Hosté hrozili pouze z brejků, nebezpečný byl ale i jejich jediný roh v utkání, kdy Doležalovu hlavičku vykopl z brankové čáry Ditrich.

Hned v prvních vteřinách druhé půli mohl vyrovnat po rychlé akci střídajícího Rabušice Faldyna, ale znovu mířil vedle. S přibývajícími minutami se na domácí kopačky vkrádala nervozita, a když v 80. minutě po jihlavském rohu vyboxoval brankář Kolář míč do sóla Svatonskému, mohlo být rozhodnuto. Rzeszoto ale jeho pokus vystihl a konečky prstů napravil svou minelu z úvodu utkání. V 85. minutě pak po kontaktu s Kudělou upadl v pokutovém území Faldyna a Vladyka z penalty vyrovnal.

Moment ze závěru zápasu rozezlil kouče Jakubčovic Güntera Bittengela. "Nechápu, jak to může člověk s čistým svědomím zapískat. Kdybych byl hráč, dostal bych červenou kartu za to, že bych rozhodčího za tenhle verdikt napadl," řekl Bittengel na tiskové konferenci.

Hradec porazil Bystrc

Fotbalisté Hradce Králové poraziliv pátek Bystrc 2:0. Domácí se proti předposlednímu týmu tabulky nedokázali přes hodinu prosadit, ale nakonec rozhodli o zisku tří bodů dvěma góly v rozmezí dvou minut. V 70. minutě nestačil bystrcký brankář Hrubý zareagovat na nečekaný odraz míče od kopaček Josefa Semeráka, v zápětí jej dorážkou překonal Tomáš Bouška.

Hradci pomohl tříbodový zisk před víkendovým programem do horní poloviny tabulky, kde má stejně bodů jako šestý Sokolov. Bystrc zůstala patnáctá a mohou se na ní dotáhnout Blšany.

Jihlava - Jakubčovice 1:1 (0:1)
Branky: 85. Vladyka z pen. - 9. Svatonský. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Faldyna - Vondra, Krajčovič, Kuděla, Prohászka. Diváci: 1980.
Jihlava: Rzeszoto - Gebreselassie, O. Šourek, Vít, Cihlář - Veselý (83. Čermák), Vladyka, Ditrich (67. Gorol), Malínek - Svoboda (46. Rabušic), Faldyna. Trenér: Bokša.
Jakubčovice: Kolář - Mikula, Doležal, Krajčovič, Kuděla - Kopta, Fischer, J. Baránek, Vondra (46. Krohmer) - Svatonský (90. Kunc), Prohászka. Trenér: Bittengel.
Hradec Králové - Bystrc 2:0 (0:0)
Branky: 70. Semerák, 72. Bouška. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Koval. ŽK: Logara, Novakovič, Michal (všichni Bystrc). Diváci: 695.
Hradec: Lindr - Karal, Šmarda, Černý (74. Hable), Bouška - Přibyl, Dvořák (58. Pilař), Špidlen, Munster (65. Semerák) - Rezek, Wozniak. Trenér: Klusáček.
Bystrc: Hrubý - Houšť, Michal, Smutný (60. Zedníček), Bajer - Novakovic, Bielik, Belej, Vojtíšek - Logara (85. Mrázek), Kasálek. Trenér: Machala.