Žižkov po půl roce prohrál v Sokolově

SOKOLOV

Fotbalisté Viktorie Žižkov utrpěli ve druhé lize první porážku téměř po šesti měsících. Vedoucí tým tabulky prohrál v 19. kole v Sokolově 1:2 a bodově vyšel naprázdno poprvé od 7. října, kdy ho porazil HFK Olomouc.

Domácí Baník, který si na podzim odvezl bod ze Žižkova, nastoupil se třemi útočníky. Odvážná taktika se vyplatila už ve 26. minutě, kdy Szabo uvolnil neobsazeného Šorfu a ten nedal z hranice pokutového území přízemní střelou ke vzdálenější tyči Bartalskému šanci. Hosté se už za deset minut dočkali poměrně laciného vyrovnání. Agilní Guža centroval z pravé strany, míč prošel houštinou hráčů a skončil u levé tyče Kubáskovy branky.

Gólman reprezentační jednadvacítky několikrát domácí podržel a jednou ho zachránilo břevno. Pražané měli převahu, ale bez efektu. Naopak osm minut před koncem Koukal rozhodl o výhře domácích.

Sokolov - Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 26. Šorfa, 82. Koukal - 36. Guža. Rozhodčí: Adam, Jiřík, Douda. Bez karet. Diváci: 2730.
Sokolov: Kubásek - Mach, Huber, Němeček, Kura - Jiráček, Gába, Szabo (74. Čada) - Koukal, Mlika (61. Kocourek), Šorfa. Trenér: Pulpit.
Žižkov: Bartalský - Grznár (85. Blaha), Labant, Šťastný, Kučera - Jambor, Král, Novotný, Guža, Kušnír (63. Švancara) - Kalod. Trenér: Skalba.