Žižkov ve druhé lize bezmála po půl roce prohrál

Fotbalisté Viktorie Žižkov utrpěli ve druhé lize první porážku téměř po šesti měsících. Vedoucí tým tabulky prohrál v 19. kole v Sokolově 1:2 a bodově vyšel naprázdno poprvé od 7. října, kdy ho porazil HFK Olomouc. Jeho náskok v čele soutěže před Jihlavou se snížil na čtyři body.

Brankář Viktorie Žižkov Peter Bartalský

Sokolov, který si na podzim odvezl bod ze Žižkova, nastoupil se třemi útočníky. Odvážná taktika se vyplatila už ve 26. minutě, kdy Szabo uvolnil neobsazeného Šorfu a ten nedal z hranice pokutového území přízemní střelou ke vzdálenější tyči Bartalskému šanci. Hosté se už za deset minut dočkali poměrně laciného vyrovnání. Agilní Guža centroval z pravé strany, míč prošel houštinou hráčů a skončil u levé tyče Kubáskovy branky.

Gólman reprezentační jednadvacítky několikrát domácí podržel a jednou ho zachránilo břevno. Pražané měli převahu, ale bez efektu. Naopak osm minut před koncem Koukal rozhodl o výhře domácích.

Před téměř osmi tisícovkami diváků porazili fotbalisté Bohemians 1905 Třinec a sérii neporazitelnosti prodloužili už na deset zápasů. Stejně jako v předchozích dvou duelech skórovali na začátku utkání. Ve 4. minutě kapitán Slezák propasíroval za brankovou čáru svoji střelu, a dal tak šestý gól v sezoně. Vyrovnaný průběh zápasu se změnil na začátku druhého poločasu, kdy si domácí vytvořili velkou převahu, ale další gól již nepřidali.

Z posledního místa se odpoutali fotbalisté Blšan, kteří porazili 1:0 Hlučín. Díky lepšímu skóre se dostali před Bystrc, která už v pátek prohrála v Hradci Králové. Tříbodový zisk zajistil Blšanům čtvrt hodiny před koncem Brazilec Da Silva.

Druhá liga - 19. kolo:
Sokolov - Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 26. Šorfa, 82. Koukal - 36. Guža. Rozhodčí: Adam, Jiřík, Douda. Bez karet. Diváci: 2730.
Opava - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)
Branky: 1. Kozák, 26. Kiša. Rozhodčí: Szarowski - Vysloužil, Santarius. ŽK: Sedlák, Fousek, Palša, Džuban (Ústí). Diváci: 3089.
Blšany - Hlučín 1:0 (0:0)
Branka: 74. Da Silva. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Jamrich, Pilař - Tóth, Štýbar. Diváci: 503.
Čáslav - Vítkovice 2:1 (0:0)
Branky: 56. Jirouš, 67. Mráz - 48. Valášek. Rozhodčí: Mojžíš - Pelikán, Mikel. ŽK: Kurák, Kunášek, Gross, Jirouš - Motyčka, Kroker, Novák, Cverna. Diváků: 760.
Bohemians 1905 - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 4. Slezák. Rozhodčí: Ardeleánu - Pokorný, Štěrba. ŽK: Škoda - Pindor, Martinčík, Kořínek. Diváci: 7409.