Národní liga

Žižkov ve druhé lize bezmála po půl roce prohrál

1. dubna 2007 19:59 - PRAHA

Fotbalisté Viktorie Žižkov utrpěli ve druhé lize první porážku téměř po šesti měsících. Vedoucí tým tabulky prohrál v 19. kole v Sokolově 1:2 a bodově vyšel naprázdno poprvé od 7. října, kdy ho porazil HFK Olomouc. Jeho náskok v čele soutěže před Jihlavou se snížil na čtyři body.

PRÁVO/Lukáš Táborský

Sokolov, který si na podzim odvezl bod ze Žižkova, nastoupil se třemi útočníky. Odvážná taktika se vyplatila už ve 26. minutě, kdy Szabo uvolnil neobsazeného Šorfu a ten nedal z hranice pokutového území přízemní střelou ke vzdálenější tyči Bartalskému šanci. Hosté se už za deset minut dočkali poměrně laciného vyrovnání. Agilní Guža centroval z pravé strany, míč prošel houštinou hráčů a skončil u levé tyče Kubáskovy branky.

Gólman reprezentační jednadvacítky několikrát domácí podržel a jednou ho zachránilo břevno. Pražané měli převahu, ale bez efektu. Naopak osm minut před koncem Koukal rozhodl o výhře domácích.

Před téměř osmi tisícovkami diváků porazili fotbalisté Bohemians 1905 Třinec a sérii neporazitelnosti prodloužili už na deset zápasů. Stejně jako v předchozích dvou duelech skórovali na začátku utkání. Ve 4. minutě kapitán Slezák propasíroval za brankovou čáru svoji střelu, a dal tak šestý gól v sezoně. Vyrovnaný průběh zápasu se změnil na začátku druhého poločasu, kdy si domácí vytvořili velkou převahu, ale další gól již nepřidali.

Z posledního místa se odpoutali fotbalisté Blšan, kteří porazili 1:0 Hlučín. Díky lepšímu skóre se dostali před Bystrc, která už v pátek prohrála v Hradci Králové. Tříbodový zisk zajistil Blšanům čtvrt hodiny před koncem Brazilec Da Silva.

Druhá liga - 19. kolo:
Sokolov - Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 26. Šorfa, 82. Koukal - 36. Guža. Rozhodčí: Adam, Jiřík, Douda. Bez karet. Diváci: 2730.
Opava - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)
Branky: 1. Kozák, 26. Kiša. Rozhodčí: Szarowski - Vysloužil, Santarius. ŽK: Sedlák, Fousek, Palša, Džuban (Ústí). Diváci: 3089.
Blšany - Hlučín 1:0 (0:0)
Branka: 74. Da Silva. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Jamrich, Pilař - Tóth, Štýbar. Diváci: 503.
Čáslav - Vítkovice 2:1 (0:0)
Branky: 56. Jirouš, 67. Mráz - 48. Valášek. Rozhodčí: Mojžíš - Pelikán, Mikel. ŽK: Kurák, Kunášek, Gross, Jirouš - Motyčka, Kroker, Novák, Cverna. Diváků: 760.
Bohemians 1905 - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 4. Slezák. Rozhodčí: Ardeleánu - Pokorný, Štěrba. ŽK: Škoda - Pindor, Martinčík, Kořínek. Diváci: 7409.