Fotbalisté HFK Olomouc jsou po výhře v druholigovém derby druzí

Fotbalisté HFK Olomouc zvítězili v pondělním derby na hřišti béčka Sigmy 1:0 a posunuli se na druhé místo v tabulce. Po dohrávce 20. kola a předchozích zaváháních favoritů ztrácejí Hanáci jen tři body na vedoucí Žižkov, dosud druhou Jihlavu o jeden předstihli. Domácí zůstali třetí od konce, ale jen díky lepšímu skóre před Blšany a Bystrcí.

Jediný gól zápasu padl po čtvrthodině hry, kdy nechala domácí obrana na levé straně zcela volného Spáčila, který po přihrávce Lukáška umístěnou střelou k levé tyči překonal Lovásika.

Hosté měli územní převahu a hrozili hlavně ze standardních situací. Až v závěru prvního poločasu domácí přidali na aktivitě a měli příležitosti na vyrovnání. Nejprve pronikl Pulkert po levé straně, ale z ostrého úhlu vypálil pouze do nohou brankáře Doležala. Po rohovém kopu zamířil Stroupek vedle. Velkou šanci na vyrovnání měl i útočník Petr, který pět minut před přestávkou dostal kolmou přihrávku od Nepožitka a šel sám na Doležala, ale ten stačil jeho střelu vyrazit.

Po přestávce měli nejprve lepší šance ke zvýšení náskoku hosté. Kotůlkovu hlavičku k tyči chytil Lovásik na čáře a byl pak stejně úspěšný i po střele Kazára, který unikl obraně. Na druhé straně pokusy domácích Hořavy a Šultese chytil Doležal, Škerleza mířil v dobré pozici těsně vedle.

Velkou příležitost na vyrovnání pak promarnil Pulkert, když jeho prudkou střelu z úhlu stačil Doležal vyrazit. V závěru ještě po závaru před vlastní brankou uhájil po střele Nepožitka hostující brankář čisté konto a výrazně přispěl k vítězství svého mužstva.