Jakubčovice vyhrály v Hradci, Jihlava porazila Vítkovice

HRADEC KRÁLOVÉ

Fotbalisté Jakubčovic porazili v páteční předehrávce 21. kola druhé ligy Hradec Králové na jeho hřišti 2:1 a připsali si třetí vítězství v šestém jarním utkání. Jihlava udržela naději na postup do první ligy po vítězství nad Vítkovicemi.

Domácí v úvodu zahodili tři velmi dobré šance a v 18. minutě přišel trest po hlavičce zkušeného útočníka Prohaszky. Aktivnější Hradec mohl pykat podruhé, Mikula ale po rychlém brejku trefil pouze bránícího Černého. Snaha domácího týmu o vyrovnání byla korunována až na konci prvního poločasu, kdy po parádním signálu skóroval rovněž hlavou Munster.

Moravané se většinou bránili, ale v 73. minutě udeřili podruhé. O zisku tří bodů pro Jakubčovice rozhodl také přesnou hlavičkou Fischer.

FC Hradec Králové - Jakubčovice 1:2 (1:1)
Branky: 45. Munster - 18. Prohaszka, 73. Fischer. Rozhodčí: Kocián - Pokorný, Tulinger. ŽK: Šmarda (Hradec). Diváci: 823.
Hradec: Lindr - Přibyl, Wozniak, Karal - Špidlen (71. Hable), Černý (73. Kaplan), Bouška, Šmarda, Rezek - Munster, Pilař (68. Semerák). Trenér: Klusáček.
Jakubčovice: Pospěch - Mikula (65. Jašurek), Doležal, Kuděla, Daněk - Kopta, Fischer, Baranek, Vondra (65. Krohmer) - Prohaszka (89. Hanus), Svatonský. Trenér: Bittengel.

Důležitý zápas pro udržení naděje na postup nezačali Jihlavané proti zachraňujícím se Vítkovicím vůbec dobře. Už v 6. minutě se protáhl mezerou v obraně Kroker a jen vinou jeho zbrklosti Jihlava neprohrávala. Záložník Vítkovic se ukopl a poslal míč vedle branky. Stejný hráč se o deset minut později zkoušel mezi obránci protlačit do zakončení znovu, tentokrát už ho ale důrazný Kadlec k míči nepustil.

Ve 27. minutě domácím zatrnulo potřetí, tentokrát ale nebyli příčinou hosté. Gólman Rzeszoto špatně došlápl a podle prvních zpráv si nejspíš natrhl achilovku. Zápas pro brankářskou jedničku Vysočiny skončil a mezi tři tyče se postavil náhradník Tulis. Ten už ale moc práce neměl. Ve 39. minutě rozehrál Lovětínský trestný kop na Svobodu, jenž bombou z dvaceti metrů poslal odrazem o břevno Jihlavu do vedení.

O tři minuty později to bylo už 2:0. Trestný kop tentokrát z levé strany rozehrál Vladyka a Faldyna hlavou překonal brankáře Vaclíka podruhé.

Jihlava se uklidnila a těsně po přestávce navázala na předpoločasovou kanonádu. V 50. minutě vběhl do uličky mezi beky mladíček Rabušic a zakončil mazáckým obhozením brankáře. Hrůznou sedmnáctiminutovku Vítkovic završil znovu Svoboda. Po parádní souhře na jeden dotek mu míč po Cihlářově centru srazil do nápřahu Rabušic a Svoboda druhou ranou z hranice vápna stanovil skóre na 4:0. V závěru se už jen dohrávalo, přesto Jihlava ještě zahodila několik dalších šancí.

FC Vysočina Jihlava - FC Vítkovice 4:0 (2:0)
Branky: 39. a 64. Svoboda, 42. Faldyna, 50. Rabušic. Rozhodčí: Drábek - Slavík, Vysloužil. ŽK: Veselý - Mikulenka, Jandík. Diváci: 1750.
Jihlava: Rzeszoto (29. Tulis) - Veselý, Šourek, Kadlec, Drga - Svoboda, Vladyka (82. Gorol), Lovětínský, Cihlář - Rabušic (71. Šamánek), Faldyna. Trenér: Bokša.
Vítkovice: Vaclík - Valášek, Černý (80. Hejdušek), Hromkovič, Cverna - Kroker (60. Kozačuks), M. Švec, Motyčka, Mikulenka - Jandík, Novák. Trenér: Grussmann.