Vedoucí Žižkov zachránil remízu v Ústí nad Labem

Vedoucí tým druhé fotbalové ligy Viktoria Žižkov uhrál v nedělním utkání 21. kola v Ústí nad Labem díky Švancarovu gólu v nastaveném čase remízu 2:2 a před třetí Jihlavou má náskok pěti bodů. Vysočina, jež už v pátek deklasovala čtyřmi brankami Vítkovice, se přiblížila k druhému HFK Olomouc, který neuspěl v Opavě.

Favorizovaná Viktoria byla v úvodní dvacetiminutovce lepším týmem, ale první zákrok si připsal brankář Pražanů Bartalský po tvrdé střele Sedláka. V 16. minutě nechala ústecká obrana v šestnáctce nekrytého Kušníra, který střelou po zemi k tyči dostal Žižkov do vedení. O sedm minut později si ústecký zadák Dvořák naběhl na Sedlákův rohový kop a vyrovnal. Po brance se Severočeši zlepšili a Hruškova hlavička přeletěla těsně nad břevnem.

V 62. minutě šli Ústečtí do vedení, když Vondrášek zblízka zúročil Karlíkův centr. O sedm minut později viděl žižkovský Kušnír červenou kartu za faul zezadu. Žižkov ale i v deseti útočil a v druhé minutě nastaveného času vyrovnal na konečných 2:2 Švancara, který využil hrubou chybu ústecké obrany.

V Opavě stačily domácímu Slukovi čtyři minuty pobytu na hřišti k tomu, aby se trefil do sítě HFK z přímého kopu a gólem z dvaceti metrů zajistil svému týmu čtvrtou výhru za sebou. Utkání druhého s pátým celkem tabulky převyšovalo druholigový průměr, diváci v něm viděli oboustranně agresivní hru s šancemi před oběma brankami.

Do vedení dostal hosty Josefík z pokutového kopu po faulu Víška na Grima, z vedení se ale Hanáci radovali pouhé tři minuty. V závaru před olomouckou brankou využil po Zapletalově přihrávce šanci Barteska a bylo vyrovnáno. Výsledek 1:1, který více vyhovoval hostům, vydržel až do 85. minuty, kdy střídající Sluka bez okolků napálil do sítě přímý kop, a Opava tak neokusila porážku už šest kol.

Divácký zájem o domácí zápasy Bohemians 1905 stále roste - proti Blšanům přišlo do hlediště přes osm tisíc fanoušků. Blšanský kouč Přemysl Bičovský však své svěřence výborně takticky připravil a hosté si z Prahy odvezli cenný bod za remízu 1:1.

Výsledky - 21. kolo:
Bohemians 1905 - Blšany 1:1 (0:0)
Branky: 49. P. Hašek - 82. Rosa. Rozhodčí: Jech - Lhoták, Novák. ŽK: Matůš - Bogdanov, Pilař, Rosa. Diváci: 8115.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Pávek (46. Škoda), Lukáš, Rychlík - Bartek, Adam, Slezák, P. Hašek - Bálek (68. Kulvajt), Matůš (78. Růžička). Trenér: Hradecký.
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Bogdanov, Pilař, Jedinák, Rosendo (67. Da Silva) - Kožíšek, Smejkal. Trenér: Bičovský.
Ústí nad Labem - Žižkov 2:2 (1:1)
Branky: 23. Dvořák, 62. Vondrášek - 16. Kušnír, 90+2. Švancara. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Teuber. ŽK: Martykán, Fousek, Hruška, Džuban, Zoubele - Kučera, Šťastný. ČK: 69. Kušnír (Žižkov). Diváci: 865.
Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Džuban, Palša, Petřík (81. Stárek) - Vondrášek (90. Mašanský), Martykán, Karlík, Hruška (85. Zoubele) - Fousek, Sedlák. Trenér: Rys.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor (74. Demjan) - Kušnír, Král, Guža, Novotný - Švancara, Kalod (46. Procházka). Trenér: Skalba.
Čáslav - Třinec 4:1 (0:0)
Branky: 62. a 84. Podrazký, 73. Širanec, 90. Klesa - 46. Ceplák. Rozhodčí: Moláček - R. Hrubeš, Košan. ŽK: Kořínek, Martinčík (oba Třinec). Diváci: 605.
Čáslav: Švengr - Gross, Mráz, Šrámek, Širanec (85. Razím) - Podrazký, Broschinský (46. Kurák), Haniak, Kunášek - Klesa, Jirouš (46. Urban). Trenér: Zákostelský.
Třinec: Vreštiak - Vavruša, Čelůstka, Pindor, Matěj (78. Kluz) - Malíř, Hupka, Ceplák, Martinčík - Kořínek (75. Szmek), Janeček. Trenér: Hajný.
Opava - HFK Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 37. Barteska, 85. Sluka - 34. Josefík z pen. Rozhodčí: Douda - Gallo, Možíš. ŽK: Barteska, Víšek, Kozák - Josefík, Lošťák, Grim, Spáčil, Škuta. Diváci: 3278.
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš (89. Halaška), Wirth, Barteska, Zapletal (81. Sluka) - Janoviak, Kozák. Trenér: Neček.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Grim, Lukášek, Dadák (54. Los) - Škuta, Kazár (86. Korčián). Trenér: Kalvoda.