Žižkov dál vede druhou ligu o čtyři body

Fotbalisté Žižkova si díky sobotnímu vítězství 1:0 na hřišti Hlučína udrželi čtyřbodový náskok v čele druhé ligy. V utkání 22. kola uspěl také druhý HFK Olomouc, který dvěma góly v nastavení vybojoval výhru 3:1 nad Ústím nad Labem.

Ilustrační foto

O vítězství Žižkova rozhodla už v 18. minutě dělová rána Novotného z 30 metrů poté, co se němu dostal odražený míč po přímém kopu Gužy. Roli favorita hosté splnili pouze v prvním poločase, kdy měli další šance Šťastný, Kalod a Švancara, ale všem třem chyběla přesnost při zakončení.

Druhých 45 minut měli navrch domácí fotbalisté, ale před brankou se neprosadili. V 58. minutě vytlačil Hanusovu tvrdou střelu Bartalský reflexivně mimo tyče, poté po hlavičce Dombiho zaskočil za již překonaného gólmana Žižkova Labant. V 86. minutě orazítkovala Hanusova hlavička břevno branky Viktorie.

Fotbalisté HFK strhli vítězství na svou stranu vítězství v duelu s Ústím nad Labem, které od 16. minuty vedlo, dvěma góly v nastaveném čase. V úvodu utkání měli domácí územní převahu, ale žádnou brankovou příležitost si proti dobře hrající obraně soupeře nevypracovali. Ústečtí se dostali před olomouckou branku až po čtvrthodině, kdy kopali tři rohy za sebou. Domácí obrana stačila míč odvrátit po dvou střelách z dálky, do třetice však byli hosté úspěšní. Kapitán Tomáš Novák vypálil z 18 metrů a míč skončil v levém horním rohu Doležalovy branky. Minutu poté mohl Krutý vyrovnat, ale míč z jeho hlavy skončil na levé tyči.

Ve druhém poločase si domácí vytvořili tlak, ale několik šancí na vyrovnání nevyužili. Až v 57. minutě překvapil brankáře Nováka Da Silva střelou k pravé tyči z dobrých 25 metrů. Brazilský fotbalista mohl za chvíli dát i druhý gól, ale Novák včas vyběhl. O výsledku se rozhodlo až ve čtyřminutovém nastavení. Nejprve ústecký Vondrášek sám před Doležalem přestřelil branku, z protiútoku prošel Škuta po pravé straně a jeho střílený centr usměrnil nešťastně nad brankáře Nováka do vlastní sítě obránce Džuban. Ihned po rozehrání poslal dopředu Da Silva střídajícího Korčiána, který střelou k opačné tyči přidal třetí branku Olomouce.

Druhá liga - 22. kolo
Hlučín - Žižkov 0:1 (0:1)
Branka: 18. Novotný. Rozhodčí: Možíš - Mikel, Santarius. ŽK: Volek, Štýbar, Bogdaň, Hanus, Hornyak - Šťastný, Stracený. ČK: 90+2. Stracený.
Hlučín: Kosmál, - Volek, Štýbar, Sáblík, Hornyak - Žižka, Bogdaň (46. Moravčík), Prokeš, Tóth (46. Dombi) - Hanus, Havlíček (80. Tirer). Trenér: Cviertna.
Žizkov: Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor - Novotný, Guža (81. Bažík), Král, Stracený - Švancara (90. Demjan), Kalod. Trenér: Skalba.
HFK Olomouc - Ústí nad Labem 3:1 (0:1)
Branky: 57. Da Silva, 90+2. vlastní Džuban, 90+3. Korčián - 16. T. Novák. Rozhodčí: Štěrba - Chytil, Urban. ŽK: Da Silva, Josefík (oba Olomouc). Diváci: 890.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Škuta, Lukášek, Grim (71. Dadák), Krutý - Kazár (87. Korčián), Da Silva (90. Los). Trenér: Kalvoda.
Ústí: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Dvořák (90. Šimek) - Vondrášek, Martykán, Karlík, Fousek, Zoubele (82. Stárek) - Procházka (70. Mašanský). Trenér: Rys.
Jakubčovice - Čáslav 0:2 (0:1)
Branky: 9. Mráz, 73. Kunášek. Rozhodčí: Vysloužil - Douda, Tacina. ŽK: Kuděla, Daněk - Šrámek, Haniak, Podrazký. Diváci: 423.
Jakubčovice: Kollár - Kuděla, Doležal, Krajčovič, Daněk (70. Jašurek) - Kopta (46. Krohmer), Fischer, Fr. Hanus, Baránek - Svatonský (58. Kunc), Prohászka. Trenér: Bittengel.
Čáslav: Švenger - Gross, Mráz, Šrámek, Širanec - Kurak (83. Michal), Haniak, Podrazký (88. Brabec), Kunášek - Urban (78. Jirouš), Klesa. Trenér: Zákostelský.
Třinec - Hradec Králové 1:3 (1:2)
Branky: 26. Malíř - 36. a 90+2. z pen. Bouška, 5. Černý. Rozhodčí: Hájek - Čecháček, Czene. ŽK: Lisický - Wozniak. ČK: 90+2. Vreštiak (Třinec). Diváci: 582.
Třinec: Vreštiak - Lisický, Čelůstka, Pindor, Vavruša (79. Szmek) - Malíř, Ceplák, Cieslar (58. Hupka), Martinčík - Janeček, Kořínek (66. Maceček). Trenér: Hajný.
Hradec Králové: Podhajský - Přibyl, Karal, Wozniak, Filip - Poděbradský (78. Hable), Černý (84. Kanda), Bouška, Rezek - Pilař, Semerák (64. Dvořák). Trenér: Klusáček.