Vlašim - Brno 2:2Zbrojovka v úvodu druhé ligy ztratila body, Chrudim vyhrála ve Vítkovicích

Fotbalisté Brna v úvodním kole druhé ligy překvapivě remizovali 2:2 na hřišti Vlašimi, kde vyrovnali v 88. minutě. Tři body si z Vítkovic odvezla Chrudim, která díky gólu obránce Ondřeje Vencla z 33. minuty vyhrála 1:0.

Zbrojovka, která v minulé sezoně neuspěla v baráži s prvoligovou Příbramí, otevřela v 21. minutě Šuralovou zásluhou skóre. Třiadvacetiletý bek se prosadil hlavou po rohovém kopu. Následně mohl zvýšit náskok hostů záložník Šumbera, ale přízemní střelou v šestnáctce na gólmana Řeháka nevyzrál.

Brno drželo vedení do 60. minuty, kdy srovnal domácí záložník Svoboda, který se ve vápně vložil do Jakubovy střely. Obrat dvanáctého týmu minulého ročníku dokonal v 84. minutě z penalty kapitán Janda. O čtyři minuty později vybojoval alespoň bod pro tým trenéra Pavla Šustra hlavičkou záložník Fousek.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Vlašim - Zbrojovka Brno 2:2 (0:1)
Branky: 60. Svoboda, 84. Janda z pen. - 21. Šural, 88. Fousek. Rozhodčí: Petřík - Vinter, Novák. ŽK: Skopec - Šural, Halouska, Magera. Diváci: 848.
Vlašim: Řehák - Breda, Štochl, Broukal, Blecha - Janda, Pilík, Skopec, Svoboda - Dias (68. Jelínek), Jakubov (90.+3 Šabanov). Trenér: Hradecký.
Brno: Halouska - Sukup, Kryštůfek, Eismann, Šural - Bartolomeu (53. Fousek), Bariš, Mach (74. Přichystal), Šumbera (85. Zikl) - Růsek, Magera. Trenér: Šustr.
Vítkovice - Chrudim 0:1 (0:1)
Branka: 33. Vencl. Rozhodčí: Klíma - Myška, Šimáček. ŽK: Motyčka - Ujec, Sixta. Diváci: 560.
Vítkovice: Květon - Surzyn, Mikula, V. Cverna, Klusák (80. Kania) - Motyčka - Holiš (46. Praus), Suchan, Chvěja (46. M. Kovařík), Stříž - Buchvaldek. Trenér: Balcárek.
Chrudim: Mrázek - Vencl, Krčál, Řezníček, Hlavsa - Kesner (90.+1 Froněk), Sixta, Janoušek, Dostálek (58. Hynek) - Rybička (78. Ujec) - Vašulín. Trenér: Veselý.