Dukla - Třinec 2:3Pražané zahájili druhou ligu domácí prohrou

Fotbalistům pražské Dukly nevyšel vstup do nové sezony druhé ligy. Jediný sestupující z minulého ročníku nejvyšší soutěže v prvním kole FNL doma podlehl 2:3 Třinci, na jehož lavičce prožil vítězný debut trenér Svatopluk Habanec.

Třineckým se na Julisce povedl úvod. V 11. minutě otevřel skóre Hlúpik po samostatném úniku. Za čtvrt hodiny Vaněk z dálky prostřelil domácího brankáře Hrušku. Jeho protějšek Adamuška zase zaváhal ve 30. minutě, kdy ho překonal Krunert. Krátce po změně stran po Tetourově akci vyrovnal Holík. Poslední slovo však měl v 78. minutě střídající Gáč, který skóroval hlavou po standardní situaci. Dukla z velkého závěrečného tlaku už nic nevytěžila.

Pardubice na svém stadionu porazily jiný pražský celek Žižkov 2:1. Nejprve ve 29. minutě Čelůstka z přímého kopu překonal gólmana Švengera a krátce před pauzou si po další standardní akci vstřelila vlastní branku americká posila Gil. V 78. minutě snížil Brežina rovněž z přímého kopu a Egídio těsně před koncem dokonce vyrovnal, ale druhý žižkovský gól neplatil kvůli ruce brazilského útočníka.

Hradec Králové remizoval bez branek v Sokolově a v součtu s minulou druholigovou sezonou venku nezvítězil poosmé za sebou.

Ani jeden z nováčků nedokázal zahájit sezonu vítězně. Brněnská Líšeň doma s Varnsdorfem neudržela vedení a remizovala 2:2, Vyšehrad prohrál v Prostějově 0:1. Pražané sahali po bodu, ale v 72. minutě neproměnil kapitán hostů Drobílek penaltu.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Dukla Praha - Třinec 2:3 (1:2)
Branky: 30. Krunert, 54. Holík - 11. Hlúpik, 25. Vaněk, 78. Gáč. Rozhodčí: Dubravský - Vaňkát, Váňa. ŽK: Tetour, Holík - Janošík, Vaněk. Diváci: 895.
Dukla: Hruška - Kozma, Piroch, Chlumecký - Preisler (70. Bezdička), Krunert, Doumbia (79. Jakab), Holík, Souček (46. Douděra) - Hadaščok, Tetour. Trenér: Skuhravý.
Třinec: Adamuška - Omasta, Bedecs (18. Gáč), Kušnír, Janoščín - Arroyo, Kubala, Vaněk, Machalík (76. Samiec), Cienciala (66. Janošík) - Hlúpik. Trenér: Habanec.
Sokolov - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Hošek, Fišer, Machek - Vlkanova. Diváci: 910.
Sokolov: Dvořák I. - Mejdr, Hošek, Ševčík, Dvořák II. - Machek, Kopřiva (68. Vávra) - Štípek, Glaser, Wermke (77. Fišer) - Šmehyl (83. Čihák). Trenér: Šturma.
Hradec: Vízek - Černý, Kvída, Zbrožek, Urma - Kateřiňák (79. Frýdek), Jukl - Doležal, Djurdevič (85. Procházka), Vlkanova (67. Šípek) - Prekop. Trenér: Frťala.
Pardubice - Viktoria Žižkov 2:1 (2:0)
Branky: 29. Čelůstka, 43. vlastní Gil - 78. Březina. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Dohnálek. ŽK: Zifčák - Gil, Řezáč, Batioja (všichni Žižkov). Diváci: 789.
Pardubice: Letáček - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Mužík (56. Sokol), Hlavatý (78. Kovář), Černý, Pfeifer - Huf (29. Zifčák). Trenér: Novotný.
Žižkov: Švenger - Řezáč, Maksič, Březina, Tusjak - Gil (85. Petrlák), Halgoš (68. Súkenník) - Urbanec, Bazal, Guttiner (57. Egídio) - Batioja. Trenér: Veselý.
Líšeň - Varnsdorf 2:2 (2:1)
Branky: 7. Krška, 37. Reteno Elekana - 28. Barac, 51. Breda. Rozhodčí: Vojkovský - Flimmel, Leška. ŽK: Jeřábek, Minařík - Bláha. Diváci: 1542.
Líšeň: Vítek - Jeřábek, Minařík, Hlavica - Krška (76. Fila) - Machálek, Čermák, Hladík, Reteno Elekana (67. Rolinek) - Málek (52. Minarčik), Fall. Trenér: Kafka.
Varnsdorf: Samoel - Richter, Houser, Bláha, Rudzan - Breda (71. Ondráček), Kazda (89. Novák) - Barac, Rudnytskyy (79. Šimon), Kocourek - Micovčák. Trenér: Oulehla.
Prostějov - Vyšehrad 1:0 (1:0)
Branka: 19. Lutonský. Rozhodčí: Orel - Hock, Lakomý. ŽK: Koudelka, Sus - Brejcha, Drobílek. Diváci: 864.
Prostějov: Bréda - Biolek, Janíček (74. Pernackij), Kotouč, Koudelka - Kroupa (54. Šteigl), Lutonský (90.+2 Kiška), Pašek, Schuster - Sus, Zapletal. Trenér: Machala.
Vyšehrad: Otáhal - Brejcha (75. Laňka), Drobílek, Drozda, Freit (46. Vejvar) - Mareš, Pardubský, Pouček, Švejdík - Verner, Veselý (65. Čvančara). Trenér: Veselý.