Fotbalisté Žižkova splnili roli favorita a porazili Bystrc

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v nedělním utkání 23. kola druhé ligy Bystrc 2:0 a vedou tabulku o šest bodů před triem Jihlava, HFK Olomouc, Bohemians 1905. Celek z pražských Vršovic se na soupeře z druhého a třetího místa dotáhl díky výhře 3:1 v Čáslavi.

Ilustrační foto

Utkání na Žižkově dlouho nevypadalo na souboj týmů z opačných pólů tabulky. Bystrc, která navíc musela bojovat více než 60 minut o deseti po Schustrově vyloučení, předvedla velmi dobře organizovanou hru a několikrát se také dostala k nebezpečnému ohrožení žižkovské branky.

Viktoria se ale nakonec přece dočkala uklidňujícího druhého gólu. Favorit potvrdil své vítězství dvanáct minut před koncem, kdy Šťastného vybídl ke skórování velmi dobrou akcí střídající Petr Tomáš, jinak hráč rezervního týmu.

V Čáslavi se domácím proti Bohemians povedl skvělý úvod: už v třetí minutě našel Kunášek centrem Kuráka, který hlavou poslal míč do horního růžku Havránkovy brány. Čáslavští se ale pak spíše bránili, hosté se pokoušeli dostat do šestnáctky centrovanými míči, s kterými si poradil gólman Švenger.

Až v 26. minutě se Rychlíkův trestný kop odrazil ke Kotyzovi, který přízemní ranou poslal míč k tyči a vyrovnal. Druhou branku si Pražané nechali na chvíle před odchodem do kabin: po rohovém kopu Rychlík vrátil odražený míč na vzdálenější tyč, kam si zaběhl Lukáš. Po změně stran pak po trestném kopu završil skóre na 3:1 pro hosty Slezák.

Výsledky - 23.kolo:
Žižkov - Bystrc 2:0 (1:0), Čáslav - Bohemians 1905 1:3 (1:2), Ústí nad Labem - Hlučín 2:1 (0:0), Opava - Blšany 3:1 (0:1), Sokolov - Jakubčovice 2:1 (1:1)